| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Юли 01, 2005 16:03 Заглавие: Схема за ORION Color 365 |
|
|
Колеги търся схема на този ORION Color365 =
проц ОЕС 8034
ТА8659
ТА8751 видеоусилвателка намира се на платката на кинескопа и около нея е повредата че свети ярко в зелено. Схемата я сменях всичките транзистори по платката ги мерих и разменях но дефекта си остана. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Юли 01, 2005 16:59 Заглавие: Re: Схема за ORION Color 365 |
|
|
| коцев написа: | Колеги търся схема на този ORION Color365 =
проц ОЕС 8034
ТА8659
ТА8751 видеоусилвателка намира се на платката на кинескопа и около нея е повредата че свети ярко в зелено. Схемата я сменях всичките транзистори по платката ги мерих и разменях но дефекта си остана. |
Провери на изводи 41 ,42 и 43 дали имаш коректни RGB(OUT) сигнали.
Освен това (като правило),провери захр. напр. на изводи:6,40,61 и 63.Там трябва да имаш +12V на всеки от тях. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Юли 02, 2005 10:06 Заглавие: |
|
|
Проблема си остана.Всичко по ТА8659 е добре.Излизат ми пакетите и на трите цвята но по платката на кинескопа става нещо.По скоро ако някой има схема макар и на друга марка телевизор но да е с тая ТА8751за да мога да се ориентирам . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|