| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
BAHKATA Нов потребител


Регистриран на: 03 Юли 2005 Мнения: 3 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Юли 03, 2005 23:04 Заглавие: Електрон Ц 380-Д |
|
|
Здравейте, имам един стар Електрон Ц 380 Д за който се нуждая от вашата помощ по няколко въпроса свързани с него! Знам че телевизора си заслужава, защото е със значително нов кинескоп!
1.Картината е свита отгоре до една бяла ивица в средата. Как да оправя този проблем?
2.Имам проблем със звука, как да си сложа BG звук?
3.Как мога да си направя ПАЛ декодер за цветност и къде трябва да го поставя?
Благодаря Ви предварително! _________________ Понятие за Българин: -Пич |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Нед Юли 03, 2005 23:12 Заглавие: |
|
|
| не се обиждай но някога правил ли си телевизор, звука се слага на междинната а цветовия блок ти трябва платка махаш неговата секам и там слагаш пал/секам платка, а до колкото е на бяла линиа смени целия вертикален блок не си играй този да го правиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Юли 03, 2005 23:21 Заглавие: |
|
|
Със смяна на модулите ще е най лесно но от това дето пишеш по добре потърси квалифицирана помощ.Трябва да си купиш платка pal/sekam.Вертикалното може да се ремонтира,а звука е най малкия проблем _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
BAHKATA Нов потребител


Регистриран на: 03 Юли 2005 Мнения: 3 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Юли 04, 2005 0:02 Заглавие: |
|
|
Там е работата че не мога да си позволя квалифицирана помощ и смятам че мога да се справя сам все пак нищо не губя!
Къде по-точно смятате, че може да бъде проблема във вертикалното
А за цветността- още утре ще си купя pal/secam платка. _________________ Понятие за Българин: -Пич |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
amv Гост
|
Пуснато на: Пон Юли 04, 2005 5:54 Заглавие: |
|
|
За да оправиш картината,смени всички електролити във вертикала и си готов.За да го оцветиш този телевизор,най-добре си купи П/ С декодер и го сложи на мястото на твоя, но имай в предвид че трябва да знаеш кой МЦ ,и със какви схеми е защото са различни.Направи това,напиши твоето МЧУ точно кой модел е ,да го погледна ,и ще му сложим и звук.Чао за сега и УСПЕХ  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Пон Юли 04, 2005 7:11 Заглавие: |
|
|
Платка звук на 1 краче за УПЧЗ 1 и на 3 за УПЧЗ 2 плюс и маса.След монтаж на декодера ако си с модул за цветност МЦ2 МЦ3 във вертикалната платка на късо R52 .Самата вертикална виж крайните транзистори и особено диодите около тях.Електролитите е желателно да смениш без тези големите по 1000 мкф.Ако си перфекционист трябва да си потърсиш едно филтърче трап Т 5.5 мхц и да го запоиш в паралел на това за 6.5 което се намира в близост до УПЧЗ в СМРК. Успех  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пон Юли 04, 2005 18:04 Заглавие: |
|
|
| От де ше си купи декодер?TDA4555 изчезна преди 6 години,а декодерите малко след нея? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пон Юли 04, 2005 18:07 Заглавие: |
|
|
| Аз имам още 4-5 платки, нека се обади , ще му дам една! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
amv Гост
|
Пуснато на: Пон Юли 04, 2005 20:35 Заглавие: |
|
|
Колеги не е ли по-добре да забучи нов Пал-Секам декодер вместо да кърпи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Юли 04, 2005 20:41 Заглавие: |
|
|
Ванка. Pamporov ти каза повече от всичко.Няма как да ти дам един такъв па ти си вади каквото искаш  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|