| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 15:58 Заглавие: Трябва ми транзистор за напрежение Uce>=400 V |
|
|
Транзистора трябва да е маломощен Ice~200mA и да е сравнително евтин. Благодаря.! _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 16:08 Заглавие: |
|
|
| BF459 -на "Самуил" около левче |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 16:23 Заглавие: |
|
|
Не става BF459 e за max 300V. Трябва ми за да управлявам реле на 12V захранвано от мрежата, което ще рече, че ми е необходим NPN ключ за над 310V. _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 19:17 Заглавие: |
|
|
нещо не ми е ясно какво точно искаш.Хем релето да се управлява с 12в хем транзистора да е на 300в  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 19:32 Заглавие: |
|
|
Нали в мрежата имаще 220волта криви или е решил да го управлява с две фази  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 19:51 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | нещо не ми е ясно какво точно искаш.Хем релето да се управлява с 12в хем транзистора да е на 300в  |
Той го е измислил.
Ако релето е правотоково (а след като ще се управлява с транзистор няма как да не е такова), диод, подходящ кондензатор и баластен резистор с подходящ номинал и мощност поне 10-тина W-а.
И пей сърце. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 20:19 Заглавие: |
|
|
Бре то при това положение ще излезе нещо като перпетуммобиле. Мале мале колко неща има да уча само!  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 20:33 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | ... при това положение ще излезе нещо като перпетуммобиле. |
коцев, според мен ще излезе даже обратното на това!
Човека иска (доколкото схванах) да "клати" (за да му вляза в тона) 12 волтово реле директно от това което е в контакта.
Но май това не е толкова важно, просто за charli, съдейки от последните му постове по-важното е | charli написа: | HAHAHAHHAHA .... за малко да си помисля, че не будя никакъв интерес в този форум ....... |
charli, съвсем сериозно, от този ник колко човека пишат? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Юли 19, 2005 21:26 Заглавие: |
|
|
| ZTX658 400V/0.5A 0.6$ в Комет. Иначе за по евтино може да ползваш някой MJ1300Х от някоя скапана енергоспестяваща лампа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Юли 20, 2005 12:25 Заглавие: |
|
|
От този ник си пиша единствено и само аз - просто не ме познавате като човек. Защо си мислиш, че сме повече от един?
За диодите, филтрите и баластния резистор не берете грижа - всичко е предвидено, а и закона на ОМ все още го помня.
А за това хахахахха дето сте го дали като цитат, не си мислете, че съм стоял пред PC-то една седмица и съм треперил затова, че никой не отговаря на досадните ми постове. Чисто и оросто се шляех из родната земя.
"клати" - не знаех, че ми е бил такъв тона. Ако някой с нещо съм го засегнал и обидил - да извинява.
Благодаря на ELP за помощта и за това, че е спестил изразходване на енергия, породена от натискане на клавишите на клавиатурата.
Благодаря и на всички останали де.!  _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|