 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
borovaneca Нов потребител

Регистриран на: 01 Фев 2004 Мнения: 21 Местожителство: Ст.Загора
|
Пуснато на: Сря Дек 01, 2004 13:17 Заглавие: Търся схема на захранване 220/12в без трансформатор |
|
|
Търся схема на захранване 220/15в без трансформатор,която да захранва контакторно реле 12в , 20мА, ще бъда благодарен ,ако някой ми помогне. _________________ ahaaaaaaa |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Дек 01, 2004 16:11 Заглавие: |
|
|
10 ома резистор последователно, кондензатор 470 нанофарада на 400 волта последователно,1N40007 диод с анода към кондезатора последователно,ценер диод 15 волта 1 ват катода към катода на 1N... анода към другата точка от мрежата,кондензатор електролитен 470 микро на 25 волта-плюса към катода на ценера минуса към анода на ценера и си готов Не забравяй,че от всяка точка на така създалото се захранване може да те удари ток,освен това след изключване кондензатора остава понякога зареден и от него може да те пипне,затова сложи паралелно на него 220 килоома резистор.Ако не разбираш мога да то начертая схемката на "MS-visio" или на "ORCAD".Можеш ли да ги четеш? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
elektronchika Опитен потребител

Регистриран на: 25 Май 2004 Мнения: 676 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Юли 21, 2005 16:49 Заглавие: |
|
|
220колиома не е ли малко? защо си мисля че ще го разрежда доста бавно. прав ли съм?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|