| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ПЛАМЕН ЯНЧЕВ Опитен потребител


Регистриран на: 13 Юли 2005 Мнения: 245 Местожителство: гр БЯЛА СЛАТИНА
|
Пуснато на: Вто Юли 26, 2005 10:42 Заглавие: ТЪРСЯ СХЕМА ЗА ТЕЛЕВИЗОР SUZIKA |
|
|
| Здравейте колеги търся схема за телевизор SUZIKA-TVR-440 ако някои има да ми помогне, благодаря ви предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Юли 26, 2005 16:40 Заглавие: |
|
|
като схема трудно ще се намери.Напиши с какво е изпълнен вътре и какъв ти е проблема . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ПЛАМЕН ЯНЧЕВ Опитен потребител


Регистриран на: 13 Юли 2005 Мнения: 245 Местожителство: гр БЯЛА СЛАТИНА
|
Пуснато на: Пон Авг 01, 2005 11:40 Заглавие: |
|
|
Здравей колега,SUZIKA-TVR-440 е четиринадесет инчов телевизор с вграден видео рекордер.Направен е със следните интеграли;m3400-012SP;TDA4661;TDA8362;TDA3653B и.т.н. Той е направен да работи и с външно нарежение +12v от акумулатор.Импулсното захранване е направено по добре иэвесната схема с четири транзистора от които два от тях имитират тиристор.Захранването работи нормално и на иэхода напрежението е +12v.Эадаработи високото в нормален режим напрежението се повдига на +30v по схемата наречена волт добавка.
Проблема с телевиэора е че вместо на краиния транзистор в ТХО да има напрежение +30v то е занижено на +18v и екрана е свит от всички страни.След като поработи малко краиния транэистор почва да грее и обраэа се свива още.Пробвал съм със смяна на TDA8362,проверил съм всичко около драйверния транэистор 2SC2500 и краиния за ХО. Вместо краен транэистор 2SD1680съм поставил BU508A,а диода эа волт добавката вместо PR6005 иэполэвам 6А8.Не съм пробвал с ново ТХО и оригинален краен транэистор.Чакам эа някакъв съвет или схема на ТХО с подобна волт добавка за 30v.Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Авг 01, 2005 12:12 Заглавие: |
|
|
Преди 7-8години при нас се продаваха такива телевизори/с вентилаторче,отгоре леко заоблени /,масово страдаха от ТХО,и тогава не успяхме да намерим нито оргинално нито заместител. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Авг 01, 2005 12:52 Заглавие: |
|
|
Дай меил да ти пратя почти същата схема ако не е и същата. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Авг 01, 2005 20:54 Заглавие: |
|
|
Хайде бе Пламенчо дай си мейла да ти пратя схемата.Моля ти се ! И аз веднаж да имам нещо то пък няма как да го пратя  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пон Авг 01, 2005 21:09 Заглавие: |
|
|
Иване пратия на мен обещавам да те споменавам с добро в мемоарите си и във вечерната си молитва Сега сериозно да я изпратиш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пон Авг 01, 2005 21:19 Заглавие: |
|
|
Сашо току що ти я пратих.Тя се води за телевизор Ленко но е със същите интегрални схеми и е на 12 волта.Веско Дилов ми е я давал. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|