| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
cecogor Нов потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 29
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 11:36 Заглавие: RQ:Схема за TV Toshiba 21806S |
|
|
| Може ли някои да ми помогне с намирането на схема за TV Toshiba 21806S? Номера на шасито е TLC-134. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cecogor Нов потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 29
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 15:07 Заглавие: |
|
|
Благодаря ти много.
Тази е схемата, но понеже много от връзките почти не се виждат дали можеш да ми кажеш какви напрежения постъпват на крачетата на тунера означени с SW,VS и VT.
За останалите е ясно AGC - АРУ, BU - UHF, BV - VHF
Така като гледам ми се струва, че тунера е с два обхвата. Има ли аналог? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 19:49 Заглавие: |
|
|
Този тунер е т. нар. тип В, при него диапазоните се превключват в зависимост от напреженията, подадени към входовете ВU, BV (0 или 12 V) и SW (0 или 30 V). VT e настройващото напрежение за варикапите (от 0 до 30 V). МВ е захранването на тунера, мисля че е 12V, вероятно него си прочел VS.
За да се замени с обикновен тунер - тип С - трябва да се измени логическата схема след процесора, която да управлява съответно BL, BH и BU _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Radko Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004 Мнения: 708
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 20:02 Заглавие: |
|
|
Едно уточнение за напреженията на превключващите изводи на тунера:
Извод BU - 0 V при метров и 12 V при дециметров обхват
Извод ВV - 12 V при метров и 0 V при дециметров обхват
Извод SW - 0 V при ІІІ обхват и 30 V при І и ІV/V обхват _________________ skype: radko56 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cecogor Нов потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 29
|
Пуснато на: Пет Авг 05, 2005 15:35 Заглавие: |
|
|
| Radko написа: | Едно уточнение за напреженията на превключващите изводи на тунера:
Извод BU - 0 V при метров и 12 V при дециметров обхват
Извод ВV - 12 V при метров и 0 V при дециметров обхват
Извод SW - 0 V при ІІІ обхват и 30 V при І и ІV/V обхват |
Много ти благодаря за информациятал Честно си казвам не бях запознат с този тип тунери, но ти много ми помогна.
Благодаря!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|