| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 13:13 Заглавие: FUNAI TV-2000MK8 |
|
|
Колеги,телевизора пристигна ударен от гръм.Въстанових захранването,беше дефектирала и схемата на звука.Телевизора тръгва за момент и се включва защитата явно има и друг проблем.Как мога да елиминирам защитата и да пусна захранването да проверя от къде ми идва проблема.Благодаря _________________ Костадин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 13:25 Заглавие: |
|
|
Я отпой R265 и би трябвало да тръгне.Ако тръгне то има пробили ценери D263 D266 _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 13:28 Заглавие: |
|
|
Ще пробвам и ще пиша!!! _________________ Костадин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 15:01 Заглавие: |
|
|
пратих ти и снимки с част от схемата.Там с кръгчета са отбелязани дефектните елементи. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kaloyan Опитен потребител

Регистриран на: 03 Окт 2004 Мнения: 250 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 15:11 Заглавие: |
|
|
| при деф ВО също задейства защитата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plm Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юли 2004 Мнения: 320 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 16:44 Заглавие: |
|
|
Или:
| Цитат: | FUNAI 2000T-MK8. Включается из дежурного режима и тут же отключается. После кратковременной блокировки защиты (изолировал 16 ножку процессора (R-584) , от нагрузок, оставив на ней питание), убедился что строчная, кадровая и блок питания работоспособны.
После проверки напряжений контролируемых процессором, обнаружил что подсаживается напряжение по 5 вольтам для питания блочка телетекста.................... Короче в следующий свой приход решил не трогать блок телетекста, а начать с питания. Сразу заменил малогабаритный стабилизатор 7805, на "железную" КРЕН5А. И всё |
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коце Опитен потребител


Регистриран на: 29 Ное 2004 Мнения: 1072 Местожителство: БЪЛГАРИЯ
|
Пуснато на: Сря Авг 03, 2005 18:54 Заглавие: |
|
|
Колеги,благодаря за оказано съдействие.Телевизора тръгна и проблема се оказа дефектен транзистор Q281 _________________ Костадин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|