| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Авг 20, 2005 22:39 Заглавие: AIWA TV-1402KE |
|
|
Изображението се прорязва от хоризонтални бели тънки линий,като в определен момент изображението напълно изчезва и светва син екран.В същото време звука също се влошава до пълното му изчезване(в такт с изображението).Ефекта е твърде спорадичен но това ,което успях да установя е ,че по време на проявяването му ,видеосигнала на краче 21 на LA7550 е на лице,захр. напр. са стабилни,напр. от синтезатора към тунера също е стабилно.Цифровия блок старателно е презапоен от колегата преди мен,но според мен проблема е някъде около LA7550 тъй като и звука както споменах -също се влошава.
Някакви идеи? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Авг 20, 2005 22:56 Заглавие: |
|
|
Той колегата може да е презапоявал цифровия ама вземи смъкни схемите -направи му една баня с кореселин и ги запй добре-да видим дали пък няма да се оправи това изчадие което само името му е телевизор _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plm Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юли 2004 Мнения: 320 Местожителство: varna
|
Пуснато на: Нед Авг 21, 2005 1:33 Заглавие: |
|
|
| Елиминирай LA7550 като подадеш -video от външен източник /следи за постояннотоковия режим/. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vas Опитен потребител

Регистриран на: 13 Май 2003 Мнения: 119 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Нед Авг 21, 2005 9:26 Заглавие: |
|
|
| Имал съм същия проблем,послушай съвета на bai_tishan. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Нед Авг 21, 2005 9:34 Заглавие: |
|
|
И само едно допълнение към казаното по горе , като свалиш схемите , под тях има мостчета.Не е лошо да ги вдигнеш леко. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Авг 21, 2005 9:42 Заглавие: AIWA TV-1402 |
|
|
| Не е лошо да провериш и керамичните кондензатори по 100нФ. под напрежение,за ликаж,но миенето и повдигане на мостовете е задължително.Повредите на това чудо са повече в цифровата част. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Нед Авг 21, 2005 9:43 Заглавие: AIWA TV-1402 |
|
|
| Не е лошо да провериш и керамичните кондензатори по 100нФ. под напрежение,за ликаж,но миенето и повдигане на мостовете е задължително.Повредите на това чудо са повече в цифровата част. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|