| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Пет Авг 26, 2005 15:50 Заглавие: |
|
|
Мисля,че роблемен ще бъде трансформатора.За всяка пиезо пластина броят на навивките в повишаващата намотка ще е различен,затова е добре да се направи трафче с повече изводо на вторичната и да се експериментира.Добре ще е също сърцевината да е ферит.Имам в службата данни за подобен траф,коъто се използва за пиезо сирени,ще видя и ако намеря листа,ще пусна данните. _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dalgia Опитен потребител

Регистриран на: 17 Дек 2004 Мнения: 183 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Авг 27, 2005 9:29 Заглавие: |
|
|
Ето тази схемка я правих и има ефект.Пиезото е от всичко по левче
(домашна аларма за врата) изрязано с рупура.Трафчето е драйверно от телевизор или монитор.Елементите съм ги слагал каквито са ми попаднали под ръка така че може и други.Първичната си е от трафа оргиналната.Вторичната горе долу да повиши до30-40волта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Дон Дългоне Нов потребител

Регистриран на: 03 Апр 2005 Мнения: 28
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Pesho Опитен потребител

Регистриран на: 24 Яну 2005 Мнения: 119
|
Пуснато на: Съб Авг 27, 2005 20:22 Заглавие: |
|
|
| Дон Дългоне - в този форум пишат интелигентни хора и те сигурно могат да намерят как да си купят готови изделия, така че изчезвай с тъпите си реклами! Друг е смисълът на постингите тук! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ditronix Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005 Мнения: 2817 Местожителство: Провадия
|
Пуснато на: Нед Авг 28, 2005 10:53 Заглавие: |
|
|
Пещо,не стягай толкова.И ние сме нови потребители,и ние понякога "настъпваме котето".Човекът има желание да помогне и това е важното според мен. _________________ Не е важно кой си,а колко струваш!
DRL модули за всички видове автомобили! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Dalgia Опитен потребител

Регистриран на: 17 Дек 2004 Мнения: 183 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 28, 2005 18:07 Заглавие: |
|
|
| Дон Дългоне написа: | | http://www.sotisbg.com/kuchegon.htm |
Точно тези тайванските ги пробвах и нещо не се възхитих.Помиарите
по скоро се избиваха кой да ме изяде пръв.
А може и да не съм случил на кучета.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Авг 28, 2005 18:15 Заглавие: |
|
|
Dalgia, може да са объркали доставката и електрониката да е била от такива за "кучеЛОВ".  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iavor4o Опитен потребител

Регистриран на: 20 Ное 2004 Мнения: 243 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Авг 28, 2005 18:17 Заглавие: |
|
|
Добре, че не е било от модела "КучеРАЗГОН", че тогаз щеше да стане истински неприятно.
Иначе, днес ходих до магазина за един лев, ама нямаше такива пищялки за врата, а и техните резонансни честоти не са ли от порядъка на 8 до 12 kHz? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Нед Авг 28, 2005 19:22 Заглавие: |
|
|
| iavor4o написа: | Добре, че не е било от модела "КучеРАЗГОН", че тогаз щеше да стане истински неприятно.
Иначе, днес ходих до магазина за един лев, ама нямаше такива пищялки за врата, а и техните резонансни честоти не са ли от порядъка на 8 до 12 kHz? |
Не им знам резенанса ама има задоволителен ефект.Значи платката с
батерията както е накачена като се включи схемата на гладка повърхност почва всичко това да се "разхожда".Докато му въртях
потенциометъра жена ми избяга в другата стая. .
Пък може да съм уцелил читаво пиезо.Китайци какво да ви кажа.
Иначе USA кучегона е трепач ама 120 лева. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
iavor4o Опитен потребител

Регистриран на: 20 Ное 2004 Мнения: 243 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Авг 29, 2005 8:21 Заглавие: |
|
|
| Anonymous написа: |
Докато му въртях
потенциометъра жена ми избяга в другата стая. .
|
щом действа на жени, задължително ще го пробвам
...мда и аз така си го представям - ще взема няколко от магазина за лев и ще видя с кое пиезо става най-добре. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|