| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Авг 27, 2005 17:37 Заглавие: Tektronix 2337 |
|
|
Колеги, помагайте! Вчера си работеше, даже гледах едни импулси на едно В.О. Днес го пускам а лъча го няма При изключване и веднага след него включване, тоест докато отоплението на тръбата е още топло, за момент има лъч, но веднага след това изчезва. Засега търся само схема за модела - Тектроникс 2337 , помагайте че без осцилоскоп е кофти, ама много кофти , а новите са доста скъпи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Авг 27, 2005 21:21 Заглавие: |
|
|
| Опитай с бутона за търсене на лъча ,виж да не е развъртян някой потенциометър за позицията или някой превключвател за синхронизацията -чакаща развивка или нещо подобно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Съб Авг 27, 2005 21:25 Заглавие: |
|
|
Ох, опитах вече тези неща, и други, но няма резултат
от последното ползване не е пипан, включвам го и - не работи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Авг 27, 2005 22:18 Заглавие: |
|
|
ДА не е заминала някоя от развивките-щом за момент се получава лъча виж най вероятно какво има на вертикалното.Може и там да има проблем _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Авг 27, 2005 22:50 Заглавие: |
|
|
| Провери захранванията ,обикновено има двуполярно 15 волта ,ако отпадне едното лъча ще отиде на майната си. Или както казва колегата пробив на някой от крайните на вертикалното отклонение. Имам описания на други модели Тектроникс ,в понеделник ще видя за други идеи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Авг 28, 2005 6:56 Заглавие: |
|
|
Бе то хубаво викате - провери това, провери онова, ама като нямам ни схема ни осцилоскоп а само един мултимер , направо съм както казва Коцев - кьорав поп чете ситно евангелие в тъмна църква
А и монтажа е един все едно гледам групов секс на червеи  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Авг 28, 2005 7:54 Заглавие: |
|
|
| Така е бе братче ,ама попа си го знае евангелието наизуст -ти не се ли научи нещо като него за толкова години ,пипни го тук и там, навсякъде го пипай и мери с мултицета. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Авг 28, 2005 7:56 Заглавие: |
|
|
Мерси за окуражителните слова, ей сега го почвам, мамка му и осцилоскоп  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Авг 28, 2005 16:11 Заглавие: |
|
|
Докладвам : След обстоен оглед на една от платките открих нагорял резисторр след отпояването му установих че стойността му е около2 кома. Замяната му с близки стойности не даде очаквания резултат, тоест нямаше поява на лъч. Но каква бе изненадата ми когато пуснах уреда с отпоен резистор - светна!!! След по-нататъшно проучване на схемата установих че повредата е в блока за регулиране на яркостта на лъча. Но само толкоз! Всякакви проби с отпояване, замерване , замяна и тем подобни завършваха без успех. Явно без схема няма да мога да възктановя нормалния режим на работа, макар че и в това си положение (с отпоен резистор във веригата на едно 102 волтово напрежение) уреда е работоспособен! Добрата новина е че няма повреда по входните усилватели и развивките, значи ще може да му се вярва на осцилограмите които ми дава! Все още е актуална молбата ми за схема на TEKTRONIX 2337 ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Авг 28, 2005 16:33 Заглавие: |
|
|
Е виж тогава веригата след този резистор -за да почернее значи след него нещо го товари -импровизирай нали имаш мултицет-друго не ти трябва _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|