 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Сря Авг 31, 2005 9:10 Заглавие: видео PANASONIC NV-FS1 -помощ!!! |
|
|
Здравейте колеги!
Видеото беше с изгорял мр. предпазител ,окъсил STR16006-
смених ги ,както и всички електролити в първ. страна,
както и високоволт. кондензатори.
Насочвам се към смяна и на диодите.
Тръгва, но STR-a грее и след известно време изключва.
Като изстине пак може да се включи.
Ударете едно рамо  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Авг 31, 2005 17:21 Заглавие: |
|
|
| Менте СТР |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Чет Сеп 01, 2005 7:17 Заглавие: |
|
|
напълно възможно,
надписа е по- бледичък
ама много ми се иска да го стегна,
на един приятел е , на когото не мога да откажа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пет Сеп 02, 2005 20:12 Заглавие: |
|
|
И аз съм на същото мнение - менте СТР |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Съб Сеп 03, 2005 15:46 Заглавие: |
|
|
Stoy40,Tokio
благодаря за отзивите.
ами купих друг STR- този изглежда "по-марков",
даже пише SANKEN.
намерих и схема на подобно захранване на видео blaupunkt rtv910.
сложих СТР-а,захранването тръгна,меря напреженията след
STK-то -сравнително в норма, без никакви пулсации.
на пин 3 на STR-a има около 308 волта,постепенно се
покачва, след 5-6 минути има вече 320 в,
почти шунтира намотката P1-P2.
чува се свистене от захранването.
вероятно D1002 тече/ от онзи ден се каня да ги сменя диодите, ама.../
писна ми и ще запразнявам.
след празниците ще кажа за резултата.
между другото, ако някой има схема кажете ми колко волта
трябва да има на пин 1 на STR-a, че при мен е зацапана.
измервам 5,2 волта- струва ми се малко.
има ценер MA4082
айде чао
весели празници |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|