| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Сеп 05, 2005 10:27 Заглавие: DVD Neo-F61 |
|
|
| Като пуснеш диска изписва че няма диск.Оптиката светва червено но не завърта диска съмнявам се че драивера на мотора е проблемен но същия драивер се ползва за местенето на оптиката а там работи .Чипа е CDC5954 има ли вероятност част от него да е сдухан.ДИДто е на 6 месеца. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пон Сеп 05, 2005 10:56 Заглавие: |
|
|
| след като е на 6 месеца защо не е в гаранционния сервиз |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Сеп 05, 2005 11:07 Заглавие: |
|
|
| Донесоха го от една заложна къща а начини там да попадне много.Има си документи има си всичко.Проблема е техен от мен се иска да го направя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пон Сеп 05, 2005 11:19 Заглавие: |
|
|
| Шпиндела опитай да го пораздвижиш на 12волта и малко спреи Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Сеп 05, 2005 12:58 Заглавие: |
|
|
| След консултация с колеги установих че този шпиндел (за които преполагам че говориш)оста му е пропаднала надолу и оптиката опира в диска от там има променен фокус и реално не чете даже при външно захранване на мотора диска стърже. Кажете някакъв метод за повдигането на ролката върху която лежи диска и това ли наричате шпиндел. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пон Сеп 05, 2005 13:00 Заглавие: |
|
|
| Оста ако е пропаднала надолу няма как да стане има вариант да е пропаднала само шапката тогава внимателно се вади и центрова но е играчка докато нагласиш тазстоянието зада работи оптиката ауспех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Сеп 05, 2005 13:13 Заглавие: |
|
|
| На третия опит стана наистина оновата на диска беше пропаднала надолу.Голяма простотия .С голям зор излезе как е пропаднала надолу акъла не ми го побира.Като излязат от гаранция ще бъде много сладък дефект.До колкото разбрах неотата масово страдат от този проблем. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
R_ARENA Активен потребител

Регистриран на: 11 Авг 2005 Мнения: 58 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Сеп 05, 2005 23:17 Заглавие: |
|
|
Не само F61 страдат от този тъп Spindel motor (Спиндел а не Шпиндел) другите модели са
M51 DivX
N50 Divx
E70 DivX
на Кратко NEO-GOLTTECH
Моя съвет е да смениш Спиндел мотор-а. _________________ Моля посетете ТОЗИ ФОРУМ http://forum.procom-vd.com
Предварително ви благодаря
ProCom VD - JONIKS-SERVIZ Forum
ProCom VD Ltd. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|