| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Съб Сеп 10, 2005 10:11 Заглавие: Микровълнова печка GOLDSTAR ПРОБЛЕМ!!! |
|
|
Проблема се състои в това че има пробив(голяма искра) между главата на магнитрона и корпуса в отделението където е излъчвателя.
Дали е повреден магнитрона и ако не е какво можве да се направи??
Казаха ми да изчистя нагара и да боядисам но дали ще стане
Предварително благодаря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mmanev Активен потребител

Регистриран на: 24 Фев 2004 Мнения: 88 Местожителство: Sofia
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
valioman Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юли 2005 Мнения: 369 Местожителство: Sliven
|
Пуснато на: Съб Сеп 10, 2005 11:01 Заглавие: |
|
|
| mmanev написа: | http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=4627
В тази тема има отговор на въпроса Ви.
С уважение М.Манев |
Много ти благодаря колега  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Сеп 10, 2005 18:04 Заглавие: Re: Микровълнова печка GOLDSTAR ПРОБЛЕМ!!! |
|
|
| valioman написа: | Проблема се състои в това че има пробив(голяма искра) между главата на магнитрона и корпуса в отделението където е излъчвателя.
Дали е повреден магнитрона и ако не е какво можве да се направи??
Казаха ми да изчистя нагара и да боядисам но дали ще стане
Предварително благодаря |
Антенката на магнетрона здрава ли е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
top serviz Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 154 Местожителство: St.Zagora
|
Пуснато на: Съб Сеп 10, 2005 22:18 Заглавие: |
|
|
| За проба на магнетрона - махни слюдата или пласмасовата капачка и я пусни така с чаша вода дори без да я боядисваш . Ако топли водата значи всичко е наред - само изчистваш с шкурка нагара и боядисваш с автоемайл лак - предполагам бял и сменяш слюдата или пласмасовия капак . Ако не разполагаш стакъв само зачистваш нагара и от него . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
niky_ecc Нов потребител

Регистриран на: 11 Мар 2005 Мнения: 49 Местожителство: Свиленград
|
Пуснато на: Сря Сеп 14, 2005 8:53 Заглавие: |
|
|
Колеги искам да споделя едно мое решение относно изгорелите калпачета на магнетроните.Поне три микровълнови сам ремонтирал така и никой до сега не се е оплакал. Много добра работа за целта вършат корпусите на руските електролитни кондензатори/ и не само руските/.Подходящ диаметър и това е. Пък и алуминия лесно се обработва. Между другото то и без калпаче пак си работи. _________________ Това информацията е голяма работа! УБЕДЕН СЪМ!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|