| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Нед Сеп 11, 2005 16:26 Заглавие: VCP - ниска скорост |
|
|
| Въпроса е следния: Искам да използвам един видеомагнитофон за запис на сигнал от охранителна видеокамера. Проблема е че периода на автономен запис е 12 часа. Има ли такива касети или как да намаля скоростта на запис за да се получи 12 часа със стандартна касета? Качеството на запис не е от първостепенна важност! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Нед Сеп 11, 2005 18:03 Заглавие: |
|
|
Навремето имаше касети по 240 минути.Има видеота с бутон SP и LP (ЛП означава дълъг запис мисля че почти двоино) пак не ти стига но можеш да видиш разликата между SP и LP . _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Сеп 11, 2005 18:12 Заглавие: |
|
|
Преди време подържах охранитюелната техника на една банка.Самия видиомагнетофон Panasonic имаше такава опция-3,12,24 часа-на последната една касета от 180 минути я въртеше 24 часа.За обикновенно видео едва ли мисля че ще стане _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Сеп 11, 2005 18:57 Заглавие: |
|
|
| Има видеокамери,които задействат монитора само при приближаване на субекта.Това може да се използва като самата камера включва видеото в режим REC само при споменатия случай,защото при много бавна скорост на записа качеството силно се влошава. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Нед Сеп 11, 2005 19:04 Заглавие: |
|
|
Жоре има специални охранителни видеа но са доста скъпи и ако имаш лимит на парите няма да стане а напоследък това нещо се прави с отделен комп и по голям хард  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
top serviz Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 154 Местожителство: St.Zagora
|
Пуснато на: Нед Сеп 11, 2005 22:48 Заглавие: |
|
|
| Видеята които се използват са пригодени за запис на 3 ; 12; 24 часа както каза колегата по-горе , но качеството при 24часа е кофти . Fishev е прав за компа , но излиза доста скъпо , Работих 3 години към охранителна фирма и машините ни бяха доста добри . Все оште ходя да им оправям туй-онуй . Според мен по - добре е работа с комп ако не е проблем цената на системата . Има по големи възможности . Helios говори за камери които включват видеото в режим REC , но това са пак възможностите на видеята за охрана . Избора е твои . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cvetomirconev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 470 Местожителство: Севлиево
|
Пуснато на: Пон Сеп 12, 2005 12:26 Заглавие: |
|
|
Най-добре с компютър имаш много повече гъвкавост.
Тука сме с GeoVision от Комел Софт (не че реклама правя, давам ти насока от къде да тръгнеш да търсиш ако си като в небрано лозе). Картите и камерите които ни продадоха се държат добре. Софтуера е малко неудобен за работа, но не е по-лош от който и да е друг който съм виждал. Но поне върши работа.
Голям хард диск не ти трябва, можеш да го нагласиш просто да презаписва като свърши мястото. Ние с 80GB отделени за запис и 12 камери имаме записи 2 месеца назад. Записва се само при откриване на движение като чувствителността си я нагласяш. Можеш да сложиш и маски върху области от изображението които да не включват записа, примерно ако имаш някаква машина която искаш да игнорираш.
Като цяло не е лоша работа, ама скъпа малко. Провери за актуални цени. Нашата карта я купихме за около $700, но това са 12 канала все пак, 1 канал ще е бая по-евтино. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Сеп 13, 2005 11:04 Заглавие: Re: VCP - ниска скорост |
|
|
| pamporov написа: | | Въпроса е следния: Искам да използвам един видеомагнитофон за запис на сигнал от охранителна видеокамера. Проблема е че периода на автономен запис е 12 часа. Има ли такива касети или как да намаля скоростта на запис за да се получи 12 часа със стандартна касета? Качеството на запис не е от първостепенна важност! |
pamporov, аз имам едно видео Митсубиши, което може да прави до 930 часа запис с една касета. Само кажи колко пари имаш отпуснати за целта, за да видя дали ще мога да се вместя в цената. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Вто Сеп 13, 2005 11:32 Заглавие: |
|
|
не става така, казваш цената на видеото, ти си продавача  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|