| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
CEKI Опитен потребител

Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 324 Местожителство: Botevgrad
|
Пуснато на: Съб Сеп 03, 2005 13:47 Заглавие: Не свети дисплея на ВР PARIS RCR41 |
|
|
КАСЕТОФОНА показваше черти когато ми го донесоха калколирах му кода и го изчаках докато ми даде да пробвам -кода стана.
До тук добре ,но като доиде клиента да му го давам пробвам и
не показва нищо на дисплея (подсветката работи)!
Шината по която се свързва НС05 с контролерите на дисплея е в високо състояние но по нея нищо не върви.
На кои крака на НС05 трябва да има захранване за да изпише нещо на дисплея ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tsvetkov Опитен потребител

Регистриран на: 13 Окт 2003 Мнения: 392 Местожителство: Хитрино, Шуменско
|
Пуснато на: Нед Сеп 04, 2005 9:00 Заглавие: |
|
|
| Какъв ти е дисплейния драйвер? Провери ли всички бутони отпред за окъсяване напр. ; виж кварца на драйвера и на системния контролер. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CEKI Опитен потребител

Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 324 Местожителство: Botevgrad
|
Пуснато на: Пон Сеп 05, 2005 16:57 Заглавие: |
|
|
дисплеините драивери са два HD613901 техните генератори са
с RC генератори (варвят) , кварца на НС05 го сменях (4MHz)
по шината за данни към дисплея не върви нищо (SDA, SCL)
RESET-a от НС05 към дисплея става 1 за кратко при включване
и става 0 това е всичко което му се казва на дисплея . Бутони заседнали няма . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CEKI Опитен потребител

Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 324 Местожителство: Botevgrad
|
Пуснато на: Вто Сеп 13, 2005 12:57 Заглавие: |
|
|
Може ли да ми помогне някой с дъмп за еепрома на
BP PARIS RCR41 7 641 775 013 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kirito Активен потребител


Регистриран на: 14 Май 2005 Мнения: 99 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Вто Сеп 13, 2005 13:33 Заглавие: |
|
|
| CEKI написа: | Може ли да ми помогне някой с дъмп за еепрома на
BP PARIS RCR41 7 641 775 013 |
Ето ти дъмп. _________________ kirito |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
CEKI Опитен потребител

Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 324 Местожителство: Botevgrad
|
Пуснато на: Вто Сеп 13, 2005 15:18 Заглавие: |
|
|
Благодаря "Кирито" стана дъмпа и касетофона тръгна до сега съм му записвал други еепроми ,въпреки това още не мога да разбера как се счупи този дъмп .
Благодаря на вси4ки които взеха отношение! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rockton Опитен потребител


Регистриран на: 10 Яну 2004 Мнения: 333 Местожителство: София - Люлин
|
Пуснато на: Вто Сеп 13, 2005 16:06 Заглавие: |
|
|
Съжалявам за закъснението, но докато открия схемата му, вие сте се оправили, но все пак ето качих схемата във файлообменника, тук!
http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=18942 _________________ Да споделим опит и познания -за да не откриваме "топлата вода" отново! -Човек се учи докато е жив. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|