| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Сря Сеп 14, 2005 10:04 Заглавие: Микровълнова Delonghi |
|
|
Печката доиде с изгорял бушон.Единия диод които е към корпуса беше накъсо след смяната отново гори бушон.При откачане на магнитрона бушона не гори .Входния кондензатор на магнитрона няма пробив към маса .Отелението на главата е чисто и няма нагар.Тези симптоми гарантират ли че е заминал магнетрона. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Сря Сеп 14, 2005 10:49 Заглавие: |
|
|
| ВИЖ ДАЛИ ИМА КЪСО ОТОПЛЕНИЕТО НА МАГНЕТРОНА КЪМ МАСА--КЪМ КОРПУСА МУ--АКО ИЛА ЛИКАЖ ЗНАЧИ Е ЗАМИНАЛ МАГНЕТРОНА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
blueice Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юни 2004 Мнения: 526 Местожителство: Plovdiv
|
Пуснато на: Сря Сеп 14, 2005 10:53 Заглавие: |
|
|
Мери изводите на магнетрона към корпуса му,ако дава на късо значи има пробив в куплунга.Сменяш от стар магнетрон и тръгва  _________________ Майстор без бира, нищо не разбира! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Сря Сеп 14, 2005 11:09 Заглавие: |
|
|
писах че няма пробив в куплунга към маса явно става въпрос за магнетрон. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Сеп 14, 2005 11:36 Заглавие: |
|
|
Такъв вид повреди се установяват след смяна.В много от случайте да пробие магнетрон и изправител е имало намеса от специалисти с много телчета за предпазители .Диода който е паралелно на кондензатора може да го махнеш за проба.Той е предпазител. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Сря Сеп 14, 2005 11:48 Заглавие: |
|
|
| по принцип,щом нямаш отечка към корпус,както казваш би трябвало да не гори предпазителя,но за по-сигурно му посни 220 волта през лампа,и виж тогава за отечка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|