Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TV Sang модел NR 33B8TL6-NXS

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
YuniCo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Сеп 2005
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2005 10:28    Заглавие: TV Sang модел NR 33B8TL6-NXS Отговорете с цитат

Колеги здравейте!Трябва ми BIN file за паметта(24C08) на този телевизор.Процесора е MSP 3410G B8 V3,а шасито е на Beko(14.2).Благодаря на всички предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
dima
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2003
Мнения: 6530
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2005 10:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Това което сте дали е звуковия процесор.Изпращам Ви паметта,но мисля че телевизора трябва да тръгне и с празна.
_________________
Димитър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
YuniCo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Сеп 2005
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2005 10:57    Заглавие: Отговорете с цитат

dima написа:
Това което сте дали е звуковия процесор.Изпращам Ви паметта,но мисля че телевизора трябва да тръгне и с празна.


Другата схема,която стои до паметта е TDA 9565H/N1/N31.Това ли е процесора на този модел?Благодаря Ви Димитър,получих e-mail-a,но кой от двата file ще стане за този модел?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
dima
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Май 2003
Мнения: 6530
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2005 11:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Да това е процесора,тези памети за за това шаси 14.2,след като запишете паметта ще се наложи да влезете в сервиз да оправите геометрията.Непременно преди да правите каквото и да е съхранете записа на Вашата памет.Какво искате да правите по телевизора,като съдя по въпросите Ви ми се струва,че е по добре да го занесете на майстор/нищо лично/.
_________________
Димитър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
YuniCo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Сеп 2005
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2005 19:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги,проклетия Sang най-накрая тръгна след смяна на процесора (TDA9565H) i e2prom-a.Наложи се после корекция на геометрията заради новия e2prom,но всичко е о.к.Dima,благодаря ти за схемата!


P.S: RC,в сервизното меню на този модел TV,освен с бутон "контраст - " от пулт с протокол Philips,или закъсяване на 10 и 17 крак,за което ми писа,от ДРУГАТА тема,се влиза още със следната комбинация:

• PICTURE MENU
• "9301"
• EXIT "0"

Успех на всички!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2005 20:30    Заглавие: Отговорете с цитат

YuniCo, ОК - така да бъде!
Но аз не знам на "оригиналния" пулт да има бутон
Цитат:
• PICTURE MENU


Ако не е проблем и ако имаш възможност изпрати ми снимка (картинка) на въпросния пулт с такъв бутон на този адрес:
[email protected]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
YuniCo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Сеп 2005
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2005 21:11    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
YuniCo, ОК - така да бъде!
Но аз не знам на "оригиналния" пулт да има бутон
Цитат:
• PICTURE MENU


Ако не е проблем и ако имаш възможност изпрати ми снимка (картинка) на въпросния пулт с такъв бутон на този адрес:
[email protected]


RC,на "оригиналния" пулт наистина има бутон MENU (не е точно PICTURE MENU,както бях писал по-горе,но да не издребняваме!!!).Върши същата работа!Не го приемай лично Smile .Изпращам ти picture на e-mail-a.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2005 22:13    Заглавие: Отговорете с цитат

YuniCo, ще го погледна!

Но е добре когато се казва нещо В ТОЗИ ФОРУМ нещата да бъдат по-истински и достоверно проверени.
Аз също не съм привърженик на "издребняването", но ,много ми се иска когато се публикува "НЯКАКВА ИНФОРМАЦИЯ" тя да е малко по-достоверна (и проверена).
Нищо лично!


Последната промяна е направена от RC на Пет Сеп 23, 2005 10:58; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
YuniCo
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Сеп 2005
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2005 23:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж сега RC какво ще ти кажа и с този отговор мисля да прекратя този спор.Това което сам казал в този форум,или по-точно в определената тема е било мисля достатъчно точно и проверено,както сам се изразяваш.Ако се поразровиш малко във форума и си видиш някой от отговорите ти,сам ще си откриеш някои несъответствия(неточности),така,че всеки допуска понякога грешки.Не е необходимо още веднъж ти казвам,да се "издребнява" всеки път.Наистина прекратявам спора,защото започваме да водим в класацията ВИДЯНА ТЕМА и мисля,че тук не му е мястото за това.НИЩО ЛИЧНО! Smile

P.S:RC,ако искаш да си поговорим,в профила си имам yahoo messenger,ще се радвам ако наистина искаш да ми кажеш още нещо интересно,но не по този начин.Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals