| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Сеп 21, 2005 16:34 Заглавие: TV "Crown" внос от Англия.... |
|
|
| Колеги, преди малко ми донесоха този телевизор, който работи само на дециметровия обхват и няма звук нито на 5,5 нито на 6,5 MhZ. процесора му е М50431-101SP. Нямам идея как да направя процесора да превключва обхватите, защото освен, че ги няма транзисторите, които превключват обхватите, но и процесора търси само на дециметров обхват. Предполагам, че е блокиран по някакъв начин, но не зная как да го разблокирам. С радост приемам всякакви идеи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Сря Сеп 21, 2005 17:07 Заглавие: |
|
|
| Огледай крачетата на процесора за обхватите да не са към маса (мисля че са 24,25 и 26).Ако има някое от тях към маса пробвай да го откачиш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Сеп 21, 2005 17:18 Заглавие: |
|
|
Tokio, огледай го дали това не е шаси P54S.
Има такъв Samsung модел CK346ZSE. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Сеп 21, 2005 18:09 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | Tokio, огледай го дали това не е шаси P54S.
Има такъв Samsung модел CK346ZSE. |
Телевизора се казва Goodmans, шасито е С-43М, разликата между това шаси и шасито на познатия ни Crown е в това, че този е с STR5412, с чип за вертикалната (AN5515), с 2SD1677 на хоризонталната и няма секам. Всичко останало е индентично. На външен вид също е като Crown-a. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Сеп 21, 2005 18:11 Заглавие: |
|
|
| GOSHO написа: | | Огледай крачетата на процесора за обхватите да не са към маса (мисля че са 24,25 и 26).Ако има някое от тях към маса пробвай да го откачиш. |
Тези три крака на процесора са свободни, няма нищо закачено на тях. Сега ще му наредя транзисторите за обхватите, ще му сложа нормален тунер и пак ще пробвам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Сеп 21, 2005 18:17 Заглавие: |
|
|
Tokio, 24 и 25 са изходите за дешифрация на диапазоните на този процесор.
Погледни също дали няма накакви диоди (или място за тях) на 15 и 16 крак. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Сеп 21, 2005 18:46 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | Tokio, 24 и 25 са изходите за дешифрация на диапазоните на този процесор.
Погледни също дали няма накакви диоди (или място за тях) на 15 и 16 крак. |
15 и 16 крак са подпрени със съпротивления към +5 волта, имат и по един диод към маса (обратно свързан). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ILIAN Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 281 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Сеп 21, 2005 22:10 Заглавие: |
|
|
| RC е прав.Ако сравниш със Р54S- SAMSUNG ,смятам че няма да имаш никакъв проблем(процесорите са еднакви). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Сеп 21, 2005 22:32 Заглавие: |
|
|
| ILIAN написа: | | RC е прав.Ако сравниш със Р54S- SAMSUNG ,смятам че няма да имаш никакъв проблем(процесорите са еднакви). |
ILIAN, благодаря! RC винаги е бил прав
Отивам да си дръпна от файлообменника споменатата от вас схема  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ILIAN Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 281 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Сеп 21, 2005 22:37 Заглавие: |
|
|
Ako я няма там ще ти я пратя  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|