| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Сеп 29, 2005 20:49 Заглавие: SAMSUNG CK-5322Z |
|
|
| Този ТВ(малък подарък от един клиент)работи "нормално",но забелязах два изгоряли резистора-R210 и R520.Ще бъда благодарен ако някой колега може да ми каже какви са им стойностите тъй като нямам схема.Доколкото разбрах същите са изгоряли след смяната на ТХО.След бърз поглед на платката личи,че резисторите са свързани с веригата на ABL. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Чет Сеп 29, 2005 21:21 Заглавие: |
|
|
R210-127kom ,R520-120kom  _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Сеп 30, 2005 17:21 Заглавие: |
|
|
| tocho написа: | R210-127kom ,R520-120kom |
Много благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Окт 01, 2005 11:34 Заглавие: |
|
|
| Един малко по специален въпрос за същия ТВ.Има джъмпери встроени в пътечките така,че "шунтират" част от самите писти.Намират се най вече в изходното стъпало за ХО.Вероятно тушират някакви вероятни смущения?Какво мислят колегите? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Съб Окт 01, 2005 11:37 Заглавие: |
|
|
| Колега,да знаеш,че 127 ком стандартно съпротивление няма. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Съб Окт 01, 2005 11:42 Заглавие: |
|
|
| Фикри Нури написа: | | Колега,да знаеш,че 127 ком стандартно съпротивление няма. |
Много благодаря колега!Възползвах се от съвета ти.ТВ работи вече около 2 часа.Въпроса ми беше за джъмперите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Съб Окт 01, 2005 19:31 Заглавие: |
|
|
Колега на схемата,която я имам на хартия ясно се вижда, че пише 127к. ,а на схемата от дискка е отбелязано със звездичка.И аз не разбирам защо го дават точно 127к.  _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Съб Окт 01, 2005 22:00 Заглавие: |
|
|
| Не е първия няма да е и последния телевизор с точно съпротивление на ABL-a ,първи пример дето се сещам примерно Томсъновото шаси TX92и там бяха 15 цяло и незнам колко си килооома.ако и той го нагоди да е точно ще бъде най-добре,но и ако сложи някакво кво да е близко пак ще си работи-нее болка за умирачка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Окт 02, 2005 14:57 Заглавие: |
|
|
| Всъщност ТВ-то има още един "малък"проблем.При първо пускане по някога се случва да не се стартира,като В+ намалява на около 85 волта(при нормални 125).Чува се леко "прицъркване"и след няколко секунди заработва нормално като от тука на там няма проблем да се стартира неограничен брой пъти.Сменени са - ТХО,изх. тр-ор,демпферен к-ор,синичкото пикофарадово,електролита на В+,презапоени са спойките около изх. стъпало за ХО,захранването с изкуствен товар се държи добре.Ефекта е твърде спорадичен, даже вчера не се прояви през целия ден.Днес го включвам и какво да видя...след синджира - никаква коза.Благодаря предварително за идеите! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|