| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vesoel Активен потребител

Регистриран на: 11 Окт 2005 Мнения: 80
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:19 Заглавие: TV SONY KV-B2931D има звук,скрийн,няма изображение |
|
|
Колеги Help шаси 1-655-470-12(170987612) ,проц.CXP85340A,и видеопроц. TDA 8366A.Има звук и скрийн,но няма никво изображение.Единствено на на скарта има видео сигнал,и на една от контролните точки.(video).
благодаря ви предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:25 Заглавие: |
|
|
| Препойване на телетектсната платка и не само нея,ако го поусукаш не светва ли? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vesoel Активен потребител

Регистриран на: 11 Окт 2005 Мнения: 80
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:32 Заглавие: |
|
|
ами издухах я цялата , и я строших от посукване ама дори не мигва  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:49 Заглавие: |
|
|
Лоша работа намираш схемата и появаш от постояннотоковите режими,ако са са пъхали компютър в него има вероятност някой от видеоключовете да е опухал,или тънка пистичка да е литнала....Виж на 'AV" как е,да не са му намалени докрай яркост и контраст шегувам се разбира се... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vesoel Активен потребител

Регистриран на: 11 Окт 2005 Мнения: 80
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 17:59 Заглавие: |
|
|
абе клиента каза че,тв-то му е започнало от няколко месеца постепенно да включва изобр.на на все по голями интервали,като е стигнал до тук.(сервиза)  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 18:05 Заглавие: |
|
|
| Е да де точно със същите симптоми съм имал суха спойка в телетекста... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vesoel Активен потребител

Регистриран на: 11 Окт 2005 Мнения: 80
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 18:17 Заглавие: |
|
|
ами добре де stoy4o , тогава ще сваля проца на текста ще огледам добре и протоколите му и ще го кача пак , дано макар че невярвам да е от това.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 19:25 Заглавие: Re: TV SONY KV-B2931D има звук,скрийн,няма изображение |
|
|
| vesoel написа: | Колеги Help шаси 1-655-470-12(170987612) ,проц.CXP85340A,и видеопроц. TDA 8366A.Има звук и скрийн,но няма никво изображение.Единствено на на скарта има видео сигнал,и на една от контролните точки.(video).
благодаря ви предварително. |
Само да ти припомня, че телевизора е Sony, при това 29-инчов......
Аз най-напред бих проверил кинескопа, ти това направи ли го? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 21:13 Заглавие: |
|
|
| Тия сонита с кинескопите, правиш и накрая нищо, като тръгне високото ,не свети заради автоматичния баланс, загубено време и труд .Hе е ли по добре да се направи някъкъв уред да мерим емисията преди въобще да правим ремонт ,ако някой има идея не е зле да я сподели. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Окт 18, 2005 21:50 Заглавие: |
|
|
| grishan написа: | | Тия сонита с кинескопите, правиш и накрая нищо, като тръгне високото ,не свети заради автоматичния баланс, загубено време и труд .Hе е ли по добре да се направи някъкъв уред да мерим емисията преди въобще да правим ремонт ,ако някой има идея не е зле да я сподели. |
Аз вече споменах, че имам такъв уред, скъпичък е, но си заслужава парите. Производство на Muter, Germany
Нямам идея дали може да се направи такъв самоделка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|