| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
petrushinov Активен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 62 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 20, 2005 14:26 Заглавие: Малко помощ за едно захранване |
|
|
| Здравейте . може ли малко акъл за едно импулсно захранване на телевизор .... http://store1.data.bg/ocec/SXEMI/televizori/ тук може да истеглите пдф. за Daewoo-то става въпрос случая беше заминал транзистора преди трафа на първичната намотка ....... резистори също имаше бяха заминали Q1,Q2 в ИС-DPM001 и втория оптрон PC2-заминал диод....... след като смених всичко де що изгоряло имаше включих телевизора в контакта диодчето светна ТХО-то издаваше неестествени звуци докато си включа уреда да видиме напреженията на вторичните намотки нещо каза БАМ оказа се че е бамнал Q2 от ИС защото транзистора на трафа е окасил всички преходи 3 в 1 и се връщаме в начална позиция ........ какво пропускам ????? и да попитам нормално ли е първичната намотка на импулсния траф да е със съпротивление 0.8 ома ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
rbd72 Опитен потребител

Регистриран на: 30 Юли 2005 Мнения: 310 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Чет Окт 20, 2005 14:35 Заглавие: |
|
|
През лампи ли включваш?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petrushinov Активен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 62 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 20, 2005 14:54 Заглавие: |
|
|
| не нито на ТХО-то нито преди захранването |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Окт 20, 2005 14:59 Заглавие: |
|
|
| Нормално е да е 0.8 ома.Пропуснал си някой резистор от по високоомните или си си купил менте транзистор...Добре е на мястото на бушона,преди да се убедиш че всичко е наред да сложиш 200 ватова лампа... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
swetko Нов потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 26
|
Пуснато на: Чет Окт 20, 2005 15:14 Заглавие: |
|
|
а кондензаторите ка са
тях кои 6те ги смени |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petrushinov Активен потребител

Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 62 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Окт 20, 2005 15:28 Заглавие: |
|
|
| ми менте елементи няма , всичко което сменяма се замерва преди да се сложи 200 ватова лампа не му бях вързал , а му бях сложил по слаб бушон но в крайна сметка всичко друго изгоря но той не ......... за кондензаторите съм сигурен но все пак ще погледна за пропуск...... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Окт 20, 2005 16:27 Заглавие: |
|
|
| petrushinov написа: | | ми менте елементи няма , всичко което сменяма се замерва преди да се сложи |
Според мен това не е гаранция че не е менте (става дума за крайния транзистор). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Окт 20, 2005 22:16 Заглавие: |
|
|
| petrushinov написа: | | ми менте елементи няма , всичко което сменяма се замерва преди да се сложи 200 ватова лампа не му бях вързал , а му бях сложил по слаб бушон но в крайна сметка всичко друго изгоря но той не ......... за кондензаторите съм сигурен но все пак ще погледна за пропуск...... |
По слабия бушон не може да запази нищо.Най малкото е твърде бавнодействащ.Дори да изгори, пак може да има поражения в елементите.Послушай колегите и постави лампа на мястото на предпазителя.И един малък "трик":при вкл. на телевизора нека мрежовия ключ да бъде предварително включен.При включване на щепсела и светване на лампата с пълна сила,веднага го издърпай.Тази елемнтарна ловкост ще те предпази от поне няколко ходения до магазина за рез. части-особено когато не си напълно сигурен в това дали си подменил всички дефект. елементи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
angele Опитен потребител

Регистриран на: 20 Окт 2005 Мнения: 323 Местожителство: Burgas
|
Пуснато на: Пет Окт 21, 2005 19:56 Заглавие: |
|
|
200 watowa лампа/ебати тези къде ги продават???
Майтап откачете транзистора на ТХО-то и поставете до 100вата лампа на мястото на предпазителя /преди това махнете размагнитващия елемент/
замерете изходните напрежения
ако всичко е нормално,поставете предпазителя и преместете лампата на мястото К-Е на трназистора на ТХО-то
Пак замерете напреженията
Ако всичко е нормално,проверете кондензатора 1500 волта на колектора на махнатия транзистор на ТХО-то,отклонителната система,както и всички кондензатори наоколо за надуване,спукване и късо съединение
Ако и това е ОК,ТХО-то ви я за смяна
Успехи! _________________ Az sam |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Окт 21, 2005 20:09 Заглавие: |
|
|
| angele написа: | 200 watowa лампа/ебати тези къде ги продават???
Майтап откачете транзистора на ТХО-то и поставете до 100вата лампа на мястото на предпазителя /преди това махнете размагнитващия елемент/
замерете изходните напрежения
ако всичко е нормално,поставете предпазителя и преместете лампата на мястото К-Е на трназистора на ТХО-то
Пак замерете напреженията
Ако всичко е нормално,проверете кондензатора 1500 волта на колектора на махнатия транзистор на ТХО-то,отклонителната система,както и всички кондензатори наоколо за надуване,спукване и късо съединение
Ако и това е ОК,ТХО-то ви я за смяна
Успехи! |
Все пак включването на ИЗ без товар(по B+),макар и през лампа не е желателно.Тъй като това е принципно решение-мощността на лампата зависи от големината на кинескопа и т.н.т. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|