| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Съб Окт 22, 2005 9:43 Заглавие: SAMSUNG KS1A НЕ СМЕНЯ ПРОГРАМАТА |
|
|
SAMSUNG KS1A процесор TDA9351PS/N2/3/0457 тунер TECC0949PG35A .Първоначално работи нормално и след известен период без строг интервал сменя позицийте но приемания канал е един и същ.Не мога да измеря варикапно защото е цифров тунер и се управлява по SCL SDA .Набедил съм паметта но тъй като го прави рядко и понякога с дни не го прави искам да споделите идея.Дъмп и памет или тунер.Ако някой се е сблъсквал ??? Благодаря предварително.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Окт 22, 2005 9:55 Заглавие: |
|
|
Моето предложение да ззамените първо паметта,по-бързо и по-икономично ще стане. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Съб Окт 22, 2005 13:38 Заглавие: |
|
|
Съгласен съмс колегата dima.Ако не стане с дъмпа,препоръчвам препояване на тунера(основно масите и синтезатора)преди замяната му.Ако тунера се изнесе настрани с кабели можете да проверите,за варикапно(на варикапите),да видите шените,обхватите и т.н.-по лесно ще работите когато е настрани.Успех. _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Съб Окт 22, 2005 13:56 Заглавие: |
|
|
Сложих нова 2408 със нов дъмп и за сега не проявява капризи но то и със старата го прави рядко.На почукване тунера прави леки лентички което ме навява на мисълта че трябва да играе горещия въздух .Ще го отворя и ще го поразгледам.Ако се сетите за подобен случай казвайте че то май този тунер е скъп и дефецитен.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fikret Опитен потребител

Регистриран на: 05 Май 2005 Мнения: 1691
|
Пуснато на: Съб Окт 22, 2005 15:05 Заглавие: |
|
|
| Отвори тунера и погледни местата на запояване на екраниращите преградки към платката на тунера и една от тях мисля беше около средата на лявата му част погледнато от страна спойки и изводи надолу, имал съм го този дефект. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Съб Окт 22, 2005 17:51 Заглавие: |
|
|
Благодаря за идеите.След почукване върху тунера пак го направи така че горещия въздух реши проблема.Лек ден на всички.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tocho Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юли 2005 Мнения: 328 Местожителство: Varna 0888 950800
|
Пуснато на: Съб Окт 22, 2005 19:24 Заглавие: |
|
|
При цифров тунер е нормално да прави лентички ,нали има карц.Провери за преизкряване в ТНО и кинескоп.  _________________ Баш-Майстора умря, но шапката остана.
Стойко Димитров |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|