| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 9:46 Заглавие: COBY DVD - проблем с картината |
|
|
Въпросното DVD е модел 224. Системните надписи Play, stop и т.н се виждат едвам-едвам като съвкупност от точки. Подменютата не се виждат. Картина няма /само бял екран/ вижда се само втория ред на субтитрите под белия екран. Съмненията ми са, че е превключено на Progressive scan. Лошото е, че в инструкцията нищо не пише по въпроса, а както споменах менютата на практика не се разчитат. Пробвах го на телевизор който има NTSC - без резултат.
Проблемът се е появил след невнимателно боравене с дистанционното, затова си мисля, че е въпрос на настройка. Някой има ли идея какво да се прави? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 9:52 Заглавие: |
|
|
| Търси подходящия бутон на пулта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 10:11 Заглавие: |
|
|
| Не хочет. Пробвах и OPEN, след това Program и Zoom - в инструкцията пише, че трябва да върне заводските настройки, но остана без промяна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 10:12 Заглавие: |
|
|
| Можеш ли да ми изпратиш картинка на пулта? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 12:19 Заглавие: |
|
|
Това последното което си написал не го разбрах съвсем какво точно казваш, но на пулта има два бутона които имат отношение към въпроса:
-PS/IS
-NTSC/PAL
Ако те не помагат, проблема явно е по-сериозен или друг.
Всичко това при положение, че пулта работи нормално, тъй като е подозрително да не работи Reset процедурата.
Още нещо, пишеш че:
| Цитат: | | Проблемът се е появил след невнимателно боравене с дистанционното |
това дали не означава, че освен боравенето с пулта не са правени опити за флашване с неизвестен софт за което клиента да не си признава? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 12:52 Заглавие: |
|
|
Съмнявам се да е правен опит за флашване - колегата ми на когото е, хабер няма, че могат да се правят такива неща.
Пробвах с тези двата бутона още в самото начало, но не постигнах никакъв успех. После пробвах това
"ISSUE #5 HAD PICTURE, NOW RECEIVING A BLACK OR BLUE SCREEN
The DVD player may be set to Progressive Scan Mode. You will need to change it to Video Mode by using
the remote control. Point the remote control directly at the DVD player, and then press the PSCAN button 2-
3 times. If you are still encountering problems with the DVD player, reset the unit back to the default setting.
RESET THE DVD PLAYER BACK TO THE DEFAULT SETTING
Make sure you do not have a disk in the tray. Using the DVD player remote control:
1) Press the “Setup” button.
2) On the “Down” arrow, press it three times.
3) On the “Right’ arrow, press it once.
4) On the “Down” arrow, press it three times.
5) On the “Right” arrow, press it once, then press “Enter”.
6) Press the Setup button.
*The default setting will take affect as soon as you press the setup button (step 6)."
След натискането на Setup попремигна един два пъти, но картината си остана същата. Явно както казваш проблемът е по-сериозен.
Последната ми идея е да го пусна на телевизор с Progressive scan. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 12:56 Заглавие: |
|
|
| Ако имаш под ръка такъв - това е варианта и ще стане ясно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 13:38 Заглавие: |
|
|
| какви изходи има за видеосигнала |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Окт 24, 2005 13:48 Заглавие: |
|
|
Оправи се. Най ме е яд, че не разбрах как - докато аз правех нещо друго, един пипливец набарал дистанционното и започнал да си щрака... и взело, че тръгнало! На това какво му викате? Тъй и не разбрах какво точно е натискал. И понеже със си любопитко реших да го разваля пак. Ама както и да му барниках настройките не успях. Когато активирах прогресивното сканиране се раздвои образа, но пак се виждаше
Както и да е. RC благодаря за съветите. Успехи в работата и живота! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|