| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
zahew Активен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2005 Мнения: 66 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Окт 27, 2005 8:06 Заглавие: Crown DVD HT120 |
|
|
Здравейте колеги.Имам проблем със захранващия блок на DVD Crown
Модел;HT120 Ако се намира някаква няма схема да е зле. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
REMZ> Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 347 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Чет Окт 27, 2005 19:31 Заглавие: |
|
|
Kakwo tochno te interesuva _________________ Както си работеше и спря!!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zahew Активен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2005 Мнения: 66 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Окт 27, 2005 22:36 Заглавие: |
|
|
| Problema e che predi men njakoi go e pipal, i v parichnata chast lipsva rezistor R815 naznam kakva stoinost e. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vesoel Активен потребител

Регистриран на: 11 Окт 2005 Мнения: 80
|
Пуснато на: Пет Окт 28, 2005 21:06 Заглавие: Re: Crown DVD HT120 |
|
|
| zahew написа: | Здравейте колеги.Имам проблем със захранващия блок на DVD Crown
Модел;HT120 Ако се намира някаква няма схема да е зле. |
ами освободи куплонга към друг.платки и действай смело.
кажи кое напрж.липсва,какво не му работи на двд-то |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Окт 28, 2005 23:29 Заглавие: Crown HT120 |
|
|
ДВД-то нямаше никакво захранване липсваше резистор R815 който е в
първичната част,разбрах каква стойност има 2.2OMS той е закачен на плюса на големия кондензатор 400-те волта и отива на импулсния траф.Пуснах захранването и ДВД-то тръгна.Проблемът обаче е че при
изключване на захранващия кабел от 220V, и престой от 1 - 2 часа и повторно включване,R815 който е 5W пак гори. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vesoel Активен потребител

Регистриран на: 11 Окт 2005 Мнения: 80
|
Пуснато на: Съб Окт 29, 2005 17:47 Заглавие: |
|
|
пробвай с по малка стойност на съпрот.на 1ом да кажем.
а новия който го слагаш от какъв тип е - жичен?.....
мисля че при престоя конд.се разреждат и при вкл.консумацията е доста голяма и за това ти прекъсва съпрот. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zahew Активен потребител

Регистриран на: 26 Окт 2005 Мнения: 66 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Окт 29, 2005 23:16 Заглавие: |
|
|
Съпротивленито което слагам Е керамично бяло 2.2ома на 5 вата.
На теб идеята ти е да сложа жично на 1 ом 5 вата.
Ще пробвам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Съб Окт 29, 2005 23:23 Заглавие: |
|
|
не е нормалмо колкото и да са разредени кондензаторите да гори 5ватов резистор а и там входния кондензатор не е чак такава голяма стойност.Смени за всеки случай големия електролит-да не би да дава накъсо като е студен _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 19:13 Заглавие: |
|
|
| Колеги реших проблема със захранването,оказа се един малък кондензатор 221 nF на 1kV,който е вързан между 2 и 3 краче на големия транзистор 2SK2141.Темата е приключена. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 19:17 Заглавие: |
|
|
И какво му сложи-така както си го написал не казвай че си сложил 220nF Комдензатора е 220pF/2kv _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|