| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Ret Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 72 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 20:14 Заглавие: Отново TV "Prince" |
|
|
Здравейте Колеги!
TV-то е "Prince" 21D02 с процесор TVPO 2066 - D11
След смяна на електролитните кондензатори в захранването, смяната на
Т103 - BD238 и един син 100nf във веригата на 12V - напреженията са
точни, но TV-то не тръгва.
При първоначално включване се чува шум, като диода на st/by не свети.
От панела TV-то не приема команди, а от дистанционното се включва.
На 16-ти крак на процесора излизат +5V и 0V, но TV-то не тръгва!
Ако някой може и иска, моля да помогне!!!
Предварително Ви Благодаря! _________________ Там където свършва логиката,
започва електрониката! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 20:31 Заглавие: |
|
|
Това, че от панела не тръгва - не е болка за умиране (обикновенно тази клавиатура отдавна е престанала да действа по различни причини, обикновенно проводящата гума и окислени конт. площадки на платката).
Идва ли захранване на 11 крак? Там също има "сини" (станаха нарицателни ) кондензаторчета.
Появяват ли се импулси от кадровата и редовата (1 и 2 крак)? Без тях няма да тръгне!
И накрая - без "читав" дъмп също ще се държи така този процесор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 21:10 Заглавие: |
|
|
Провери има ли 5 и 12в когато изгасне диода , Т105 и Т106 подават на стабилизаторите _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ret Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 72 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 21:21 Заглавие: Отново TV "Prince" |
|
|
На 11крак си има +5V, импулси от кадровата и редовата - не излизат :(
Диода изобщо не свети, но 5 и 12V ги има.
Може би дъмп? Изпратете за проба. _________________ Там където свършва логиката,
започва електрониката! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 21:28 Заглавие: |
|
|
В петък првих такъв и му смъкнах думпа но е в севиза.Ако не се оправиш до утре ще ти го пратя вечерта _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 21:28 Заглавие: |
|
|
Нещо не е така!
"Нормалното" захранване на 11 крак ще се появяви като тръгне, което противоречи на написаното в първият ти пост.
Систематизирай малко нещата кое, кога и какво! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ret Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 72 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 21:53 Заглавие: Отново TV "Prince" |
|
|
Включвам TV - говорителя започва да шуми, светодиода не свети!
на IC101 има 5V, на IC102 няма 5V, на IC103 има 12V, на 11крак на
процесора няма 5V!
Включвам с ДУ и на IC102 идват 5V, естественно и на 11крак на
процесора. При това положение TV-то би трябвало да работи, но уви!
Други команди от ДУ не приема _________________ Там където свършва логиката,
започва електрониката! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ret Активен потребител

Регистриран на: 15 Юли 2004 Мнения: 72 Местожителство: Bulgaria
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 21:58 Заглавие: Отново TV "Prince" |
|
|
bai_tishan написа:
В петък првих такъв и му смъкнах думпа но е в севиза.Ако не се оправиш до утре ще ти го пратя вечерта
Ще ти бъда благодарен! _________________ Там където свършва логиката,
започва електрониката! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Нед Окт 30, 2005 22:13 Заглавие: |
|
|
| Пробвай този.Но не съм го изпробвал.Късмет. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Окт 31, 2005 6:55 Заглавие: |
|
|
Ето и работещ , но почти сигурно е че ще се ще се наложи сервиз _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|