| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
omegata Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 544 Местожителство: gabrovo
|
Пуснато на: Чет Ное 03, 2005 16:35 Заглавие: тел.TOTANIC ctv5310s |
|
|
колеги тв то работи проблема винаги се проявява само при включване
запуска се за момент и с изключва така няколко пъти и после тръгва понякога се цигани и по дълго време но в един момент тръгва и си бачка без проблем до тук добре оказа се че като му откача говорителите и този проблем изчезва смених крайното стъпало ефект никакъв str а в захранването транзистори обратна връзка всчико съм сменил качих и други говорители ефекта си остава ако са закачени при включване не иска да тръгне и това си е като си направи няколко опита да се запусне само и в един момент тръгва и толкова без говорители винаги се запуска без проблем някой сборвал ли е този дефект това го усетих без да искам че го прави така _________________ проблема винаги се крие там където най малко очакваш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Чет Ное 03, 2005 16:44 Заглавие: |
|
|
Смени изходния /ако е с изходен / и филтровия кондензатор. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
omegata Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 544 Местожителство: gabrovo
|
Пуснато на: Чет Ное 03, 2005 16:58 Заглавие: |
|
|
чипа е мостово изпълнение tda7266s сменено е всичко около него включвам и него а също всички вторични кондензатори диоди и транзистори които са във веригите за st-by и стабилизатори _________________ проблема винаги се крие там където най малко очакваш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Чет Ное 03, 2005 21:30 Заглавие: Re: тел.TOTANIC ctv5310s |
|
|
| omegata написа: | колеги тв то работи проблема винаги се проявява само при включване
запуска се за момент и с изключва така няколко пъти и после тръгва понякога се цигани и по дълго време но в един момент тръгва и си бачка без проблем до тук добре оказа се че като му откача говорителите и този проблем изчезва смених крайното стъпало ефект никакъв str а в захранването транзистори обратна връзка всчико съм сменил качих и други говорители ефекта си остава ако са закачени при включване не иска да тръгне и това си е като си направи няколко опита да се запусне само и в един момент тръгва и толкова без говорители винаги се запуска без проблем някой сборвал ли е този дефект това го усетих без да искам че го прави така |
Диода, който захранва крайното на звука смени ли го?
Освен това, ако не се лъжа, във вторичната част на захранването има един средномощен прав транзистор, той често дефектира, смени и него |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
omegata Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 544 Местожителство: gabrovo
|
Пуснато на: Пет Ное 04, 2005 12:35 Заглавие: |
|
|
сменен е и всчички транзистори заедно с 2sa то и кондензаторите филтриращите _________________ проблема винаги се крие там където най малко очакваш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Ное 04, 2005 13:51 Заглавие: |
|
|
| Проблема по скоро,е в верига която следи товара,респективно тока през STR-a,обикновено е мощен низкоомен резистор откъм масата,който често си повишава стойността или елементите около него,които филтрират импулсите.Можеш да се увериш в това като закачиш крайното на звука с говорителите и откачиш друг голям консуматор -ВО например? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
omegata Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 544 Местожителство: gabrovo
|
Пуснато на: Пет Ное 11, 2005 17:59 Заглавие: |
|
|
колеги докарах я до ниво като извадя говорителите навън бачка като ги вкарам вътре почва да прави проблеми какво да правя незнам вече скубя коси _________________ проблема винаги се крие там където най малко очакваш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Ное 11, 2005 19:17 Заглавие: |
|
|
Отдавна да съм му вързал две колонки отстрани от тия за компютър и става чудесно ..... но като имам в предвид че си габровец едва ли ще дадеш пари и за колонки...  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
omegata Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 544 Местожителство: gabrovo
|
Пуснато на: Съб Ное 12, 2005 10:39 Заглавие: |
|
|
17 инчови как ще му се отрязат дали ще думкат добре  _________________ проблема винаги се крие там където най малко очакваш |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tyna Опитен потребител

Регистриран на: 08 Мар 2005 Мнения: 125 Местожителство: гр.Дряново
|
Пуснато на: Съб Ное 12, 2005 21:09 Заглавие: |
|
|
| Стойчо е прав!Имах такъв случай (на друго ТВ)-оказа се че магнитите на говорителите пречат ,защото бяха сменяни с по-големи и не бяха закрепени на подходящото място.Изгубих много време докато открия тази тъпотия.Да не би и при теб да има "магнитно побъркване"? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|