| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
darkyp Гост
|
Пуснато на: Пон Ное 07, 2005 10:29 Заглавие: 11AK30 VESTEL не тръгва само цъка |
|
|
Търся насока за оправянето му. Като се включи в стендбай и се чува едно цъкане. При натискане за смяна на каналите спира за малко и после пак почва. А, да, и няма образ, няма нищо...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Ное 07, 2005 10:42 Заглавие: |
|
|
| смени кондензатора на 160в.47мф. в захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Пон Ное 07, 2005 11:00 Заглавие: |
|
|
| И премери на 5 волтовия стабилизатор за захранването на процесора какво идва трябва да е 10-12 волта ако е повече и пълзи нагоре се насочи към веригата оптрон TL431 и елементите около тях защото ако не работи тази група за стенд бай имаш около 40 волта на входа на стабилизатора Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Ное 07, 2005 11:04 Заглавие: |
|
|
А въобще 5 волта има ли,как се изменят напреженията,откачихте ли колектора на транзистора за ХО.Дайте малко повече информация какво сте правили и мерили. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
darkyp Гост
|
Пуснато на: Вто Ное 08, 2005 12:21 Заглавие: |
|
|
| 160В, 47мФ е наред. Ще проверя 7805. Не ми е ясно защо R639 e 4К6 +-5% а в схемата го дават 10К. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Ное 08, 2005 13:03 Заглавие: |
|
|
този резистор най вероятно е на обратната врьзка на захранването,
и регулира изходното напрежение, пиша по памет.
завода производител си запазва правото да внася изминения в схемата без да променя общо схемата.
В форума ще се учим да правим телевизори.
кондензаторите се сменят,в случеят,а не мерят и ТL 431 сьщо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Ное 08, 2005 14:07 Заглавие: |
|
|
| ok. 6te go smenia tozi na zahranvaneto. 6te smenia i tl431. na 7805 i 08 ne prili4a da idva ni6to na vhoda, kamo li da izliza ne6to na izhoda. 6te zameria za vseki slu4ai pak, za6toto na edin ot jump wire-ite ima nadpis 5V i deistvitelno si gi ima. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fishev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Мар 2004 Мнения: 1705 Местожителство: Перник
|
Пуснато на: Вто Ное 08, 2005 14:18 Заглавие: |
|
|
| обурни шасито откъм страна споики точно над отвора останал от платката на кинескопа ще видиш един малък стабилизатор във корпус на транзистор преди него има един кондензатор 4700мф/16в премери на него какво напрежение идва на стен бай трябва да бъде 10-12 волта ако е повече търси проблема във тази верига Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Вто Ное 08, 2005 16:01 Заглавие: |
|
|
| tl431 сменен. 47мФ,160В сменен. C613 10мФ, 50В сменен. Няма резултат. Не съм сигурен дали е в стендбай или не, защото не съм сигурен каква трябва да е реакцията като включа в контакта. Като го включа след половин секунда някъде започва да цъка с около 2-3 Хц. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
darkyp Гост
|
Пуснато на: Вто Ное 08, 2005 16:09 Заглавие: |
|
|
| на въпросния кондензатор имам 16 V но дали е на стендбай или не не знам. по вероятно не е, защото като превключих каналите няколко пъти надолу по едно време цъкането стана много тихо и тогава измерих на кондензатора. Като превключвам каналите също цъкането спира за малко, чува се звук все едно зарежда светкавица на стар фотоапарат и после пак почва да цъка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|