| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Ное 11, 2005 13:29 Заглавие: Проблем с ТВ НЕК СТ-2011СК |
|
|
| захранването работеше,само хоризонтална черта.в първия момент си помислих че е вертикалната развивка .Смених някой кондензатори накрая чипа защото имах такъв но нищо.Оказа се че е развален ключето което се превключва за верикалното с 4 крачета.В началото не премерих че чипа ТДА 8362 няма импулс към чипа за вертикалното АN5515.Оказа се че на чипа ТДА8362 няма захранване.На захранването на чипа ценер на 9,1 в на късо смених го но има съпротивление на крачето на захранването на чипа спрямо маса около 200 ома.Намерих транзистор 2sc1815 окъсил смених го ивсичко тръгна ,но няма снежинки и няма звук и картина.Имаше горели резистори около АВ буксата-чинчовете но незнам каква стойност са .Има меню избира или се опитва да търси но не намира никаква програма.Дайте някаква насока.Някой ако има схемата много ще ми помогне.Благодаря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
smd Опитен потребител

Регистриран на: 31 Мар 2004 Мнения: 390 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Ное 11, 2005 13:36 Заглавие: |
|
|
Смени си ТДА 8362,виж тунера дали се захранва,поогледаи МЧУ за други прекъснали или окъсили елементи. _________________ 123 proba |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pamporov Опитен потребител

Регистриран на: 02 Фев 2004 Мнения: 4947
|
Пуснато на: Пет Ное 11, 2005 14:22 Заглавие: |
|
|
| Щом има изгорели елементи около АВ входа сигурно са го свързвали с РС и е получил токов удар от видеовхода. Има голяма вероятност да е повреден и процесора! Имай го пред вид! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
naskoni Опитен потребител

Регистриран на: 31 Дек 2003 Мнения: 180 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 14, 2005 13:52 Заглавие: |
|
|
| здравейте колеги телевизора тръгна оказа се че е ключа д4066,цъфнал е след включването в ав входа.Благодаря за съдействието |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|