| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Съб Ное 19, 2005 19:07 Заглавие: Дъмп за Elite 14ES31 |
|
|
| Здравейте колеги, това ТВ беше пострадало от гръмотевица - изгоряло захранване. След ремонта на захранването се появиха и следните аномалии - трудно влиза от дежурен в работен режим - за около 30-на секунди, не работи АРУ-то, обхватите не отговарят - няма дециметров - на него излизат програми от метровия, на 1-ви метров излизат от 2-ри, та си мисля дали няма да е от дъмпа. Ако някой може - да помага. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobitv Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 825 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Съб Ное 19, 2005 19:10 Заглавие: |
|
|
| Заповядай дъмп и успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Съб Ное 19, 2005 21:07 Заглавие: |
|
|
| Кофти - не е от дъмпа. Напреженията на тунера са по 5В - на BL,BV,BU i MB, май не е нормално. Ако някой има идея или схема да дава. Напреженията от захранването ми се струват нормални - поне са такива каквито си ги пише на платката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 13:07 Заглавие: |
|
|
| Сега забелязах че след презаписването на паметта обхватите са се оправили, но проблема с АРУ-то остава. Без сигнал е около 4в, с сигнал пада на 2.5 но явно не работи както трябва. При омасяване запушва тунера-няма сигнал!? Остава и проблема с трудното пускане в дежурен режим - за около 30 секунди - чува се как ТХО-то се мъчи да се запусне - след 10-на църкания си тръгва, забелязах и че като загрее се запуска нормално.Някакъв съвет - възможно ли е и тунера да е заминал от гръмотевицата? Ако някой има схема ще ми помогне доста... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 13:15 Заглавие: |
|
|
Виж С близо до ТНО _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 14:01 Заглавие: |
|
|
| Някой от електролитните или? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danco Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004 Мнения: 985 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 14:55 Заглавие: |
|
|
| C 470mf на едно от захранванията на ВО |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 15:13 Заглавие: |
|
|
Точно то е виновно,нали  _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milenjs Опитен потребител

Регистриран на: 24 Май 2005 Мнения: 1284 Местожителство: гр.Котел
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 15:29 Заглавие: |
|
|
| Неще мръсника да тръгва като хората - Ц-та са наред около ТХО-то, обаче забелязах следното - когато откача базата на транзистора на ТХО-то импулсите към нея които излизат от процесора са си нормални, обаче когато я закача нормално импулсите ту спират ту идват - това продължава около 30-на секунди и след това си се нормализира - ТВ-то си се запуска но без АРУ. Още нещо - транзистора на захранването го смених с BU508AF - нямах друг по ръка - дали има някакво значени /110-то волта си ги държи без проблем - не мърдат/? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 16:08 Заглавие: |
|
|
Сигурен ли си че | Цитат: | | Ц-та са наред около ТХО-то | ,ако имаш ESR метър,ще видиш,колко са наред.Аз скоро си направих такъв уред и спрях да ползвам капацитетмер.Ползвам само осцилоскоп и ESR метър(мериш всичките С ,без да ги разпояваш).Смени С-то(сигурно се е отворило отдолу). _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|