| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 13:27 Заглавие: Помощ за ORION CHASSIS 4900 PROFESSIONAL |
|
|
Опитвам да ремонтирам TV ORION CHASSIS 4900 PROFESSIONAL. Това, което първоначално установих беше пробил транзистор TL5 (крайния транз. за хориз. откл.) и нагорял и на практика отпоен конденз. CL27 (11nF/1500V). След като ги подмених установих, че се задейства защитата (поне на това прилича). Поставих лампа за товар на захранването и включих. Почти същото само, че не се изключва веднага, а задържа 7-8 сек. Напреженията не са в норма - занижени са. Но иначе лампата светва, но напреж вместо 150V e 95V. Другите също. Ако оставя без товар се изключва почти веднага. Ако поставя лампа 100W (другата е 40) напреженията падат още (55V), но пак не се изключва веднага а след 7-8 сек. Подмених почти всички електролитни кондензатори в захранването - без резултат. Схемата я имам (прати ми я колега от форума), но е голяма 6 Mb и няма как да я кача някъде, освен да я пратя на мейл на някой, който би желал да ми помогне. Благодаря предварително на евентуално помогналите! _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 13:54 Заглавие: |
|
|
Проблема се върти покрай захранването-виж обратната връзка и токовата му защита.Откачи +В(от ТНО),наложи му С и го натовари с лампата.Ако можеш прати ми схемата,но само на захранването. _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 14:28 Заглавие: |
|
|
Файла е pdf, няма как да го отделя само захранването. Да ти пратя ли цялата. з така я получих - по мейла. Иначе опитвам. А какво имаш предви с <наложи му С>? _________________ All Rights Reserved |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 15:06 Заглавие: |
|
|
Да наложиш кондензаторите във вторичната част.Не ми пращай схемата(не ми трябва цялата-като я отвориш,не може ли да копираш само страницата с ИЗ),кажи как е направена обратната връзка и с какво е изпълнено имп.захранване. _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 16:16 Заглавие: |
|
|
http://img161.imageshack.us/img161/7733/019vd.png
http://img161.imageshack.us/img161/7864/020el.png
Ето двете части на захранването заедно с ИС за развивка и синхро. Ако може обясни какво да разбирам под <наложиш кондензаторите>. От това, което давам се вижда обр. връзка - с трафче. Това, което установявам е, че генератора за ХО (горната ИС TEA2029) според мен не подава импулси на крайния транзистор. А ако дам <накъсо> плюса захранващ КСХО тогава захр. блок на се изключва, като разбира се всички напрежения са още по-ниски. В момента нямам никаква ИС за проба, но мисля, че поне тая в захранването би трябвало да е здрава (TEA2164). Засега направо съм зациклил. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 17:57 Заглавие: |
|
|
Колега,лошо,и двете ИС са дефицитни и скъпи.
Виж колко е захранването на ТЕА2029С-мисля,че е на 8кр.В ст.бай трябва да е 8-9в.,а като тръгне-12в.Смени кварца-503к.(ТЕА2029С).
Да,не би ТВ,да е на ст.бай.Виж и диодите в първичната и вторичната част,както и R27(токова защита).
Откачи само базата на крайния Т и закачи лампа,на+В след стартиране,на захранването(накои не стартират с лампа).
Може би ТЕА2029С,ще е дефектна,след като всичко друго е ОК.Успех. _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 18:17 Заглавие: |
|
|
| На ТЕА2029С има доста по-ниско напреж (би трябвало да е 12), крайния изобщо съм го махнал. А лампата светва, но на около 50-90V и гасне след малко. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
danco Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004 Мнения: 985 Местожителство: Бяла Слатина
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 21:24 Заглавие: |
|
|
| Все ми се струва,че ако си сложиш С 11нф и краен,апарата може и да си тръгне |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivankrivodol Опитен потребител


Регистриран на: 12 Сеп 2004 Мнения: 2505
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 22:35 Заглавие: |
|
|
| Ще пробвам пак. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Нед Ное 20, 2005 22:48 Заглавие: |
|
|
Та нали | Цитат: | | Това, което първоначално установих беше пробил транзистор TL5 (крайния транз. за хориз. откл.) и нагорял и на практика отпоен конденз. CL27 (11nF/1500V). След като ги подмених установих, | бяха подменени  _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|