| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Louiville Опитен потребител


Регистриран на: 03 Ное 2005 Мнения: 132
|
Пуснато на: Вто Ное 22, 2005 20:02 Заглавие: Sony KV-C2911D |
|
|
Здравейте!Проблемът е следният:Тв-то има растър в лявата част на екрана широк около 6-7см,другата 4аст от екрана е тъмна !Иначе когато се превключва цифрата си се появява в дясната част на екрана!Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има идеи от какво може да е ще съм му изключително благодарен! _________________ Lust(Похот),Gluttony(Лакомия),Greed(Алчност),Sloth(Леност),Wrath(Гняв),Envy(Завист),Pride(Гордост)!The Seven Deadly Sins
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Вто Ное 22, 2005 20:54 Заглавие: |
|
|
| провери сандкасъла как е |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
SvishtovTV Нов потребител

Регистриран на: 05 Юли 2005 Мнения: 13
|
Пуснато на: Вто Ное 22, 2005 21:01 Заглавие: |
|
|
Интересна повреда
Това, че има картина в лявата част на екрана, а има нормален растър ме навежда на мисълта за запушване на видеоусилвателите вероятно от изсъхнал кондензатор по пътя на видеосигнала.
Аз наскоро си купих подобен модел, но е KV-C2961D.Търсих навсякъде, но не можах да открия някаква информация за него (за всеки случай) . При евентуален ремонт не знам как ще се оправям  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Ное 22, 2005 21:01 Заглавие: |
|
|
| Сменяй смело електролити филтражни по захранванията |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Ное 22, 2005 22:30 Заглавие: |
|
|
| Подържам zapad ,нещо ограничава импулса, а OSD има защото се подава след видеообработката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladim Опитен потребител


Регистриран на: 22 Авг 2005 Мнения: 997
|
Пуснато на: Сря Ное 23, 2005 10:08 Заглавие: |
|
|
| Провери си Стата около краиния в ТХО там има една обратна врзка |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
БАЛДУИН ЛЕФТЕРОВ Опитен потребител

Регистриран на: 18 Юни 2003 Мнения: 225 Местожителство: Разград
|
Пуснато на: Сря Ное 23, 2005 15:34 Заглавие: |
|
|
| Електролит по веригата на В+. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Сря Ное 23, 2005 16:01 Заглавие: |
|
|
Интересен дефект.Да не е фазата или нещо свързано с нея(някой импулс,да липсва)Бих ви предложил дъмп,но за това сони нямам-сложете празна памет,да видите ефекта.Имам дъмп,за KV-C2561D _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Сря Ное 23, 2005 16:32 Заглавие: |
|
|
Аз залагам на филтров кондензатор на видеоусилвателите    _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
antonkolev Опитен потребител

Регистриран на: 23 Яну 2005 Мнения: 503 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Сря Ное 23, 2005 17:53 Заглавие: |
|
|
| сандкастала е или ц на видео усилвателя както казаха колегите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|