| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sme6ka Гост
|
Пуснато на: Чет Ное 24, 2005 12:33 Заглавие: проблем с пералнята-спешно, че е разглобена |
|
|
Имам пералня Silltal модел SLT 060 X.От известно време, като сложа нормално количество пране и се напълни с вода, барабана не може да се върти.Като махна от прането (наполовина почти) започва да върти.Иначе центруфугата работи и в двата случая.Проверихме ремъка-наред е.
Очаквам всякакъв "акъл" |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Чет Ное 24, 2005 12:58 Заглавие: |
|
|
| ако не е със четков мотор,че в момента не мога да се сетя ,провери как е работния кондензатор,че си намаля капацитета |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Ное 24, 2005 13:32 Заглавие: |
|
|
| има две цилиндърчета.едното е легнало и е по-малко има три изхода, а другото виси (на болт) и два пъти по-голямо и е с 2 изхода.кое да проверя |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гурко Гост
|
Пуснато на: Чет Ное 24, 2005 13:46 Заглавие: |
|
|
| Затегни кондензаторите добре към корпуса, провери всички връзки на кабелите от програматора към мотора и куплунга на самия мотор. Ако всичко е в ред сменяй кондензатора за бавния ход. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ilko iliev Нов потребител

Регистриран на: 18 Юни 2005 Мнения: 17 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Ное 24, 2005 17:56 Заглавие: |
|
|
Доколкото мога да отгатвам гатанки каквато си задал трябва да провериш цилиндъра с два изхода.Замени с нов.А това с трите извода трябва да е RLC филтър.Виж на кондензатора трябва да има посочен капацитет в МКФ такъв и сложи. _________________ ici |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Ное 24, 2005 18:47 Заглавие: |
|
|
кондензатора е пластмасов корпус и няма нужда се затяга,направо виж какъв е капацитета(около 12-14 Мфд)и го сменяй _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Чет Ное 24, 2005 18:54 Заглавие: |
|
|
| а,може и да е 16 микрофарада |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|