| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Borko Нов потребител

Регистриран на: 16 Ное 2005 Мнения: 33 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Ное 25, 2005 23:33 Заглавие: LA7838 |
|
|
Става дума за Pаnasonic 21L1R с повредено вертикално. Та след замяната на LA7838 поработи 2 месеца и пак гръмна. Смених го пак, но този път поработи 2 дни и пак гръмна.
Напреженията изглеждат почти наред
pin 1 - 12V
pin 8 - 28V е това е малко високо ама незнам как да го намаля.
Даже премерих и индуктивността на отклонителната бобина. Видя ми се нормално да е около 18mH.
Някакви идеи за причината на дефектирането на LA7838 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Ное 26, 2005 8:44 Заглавие: |
|
|
Смени и електролитните кондензатори около нея.Преди месец смених няколко схеми пак в Панасоник само че бяха LA7837 и все горяха но като сложих 7838 стана и още не са го върнали.Така че може и серията да не добра.При мен и трите електролита около схемата бяха заминали така че и ти ги смени. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dimitar_cher Опитен потребител


Регистриран на: 06 Мар 2005 Мнения: 362 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Съб Ное 26, 2005 22:00 Заглавие: |
|
|
здравейте колеги,
нещата стоят така,че при дефектирането ако 28 волта ги дава на късо, схемата наистина е дефектирала и тогава е виновен 100мкф на 63 волта,кондензатора е вързан последователно на един диод и към 28 волта .но ако схемата не товари е дефектно едно малко червено танталче, но не си спомням на кой пин на схемата беше вързано но е до самата LA работи когато си иска и пак черта.28 волта не са много и е нормално захранване на тази схема.Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vili Опитен потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2005 Мнения: 258 Местожителство: Търговище
|
Пуснато на: Съб Ное 26, 2005 23:55 Заглавие: |
|
|
| LA 7838 е със по голям изходен ток- 2.2А и се използва при по големите кинескопи,LA7837-1.7A.Сменяй електролитните конд.почти винаги причината да гори ми е била в тях.УСПЕХ. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Borko Нов потребител

Регистриран на: 16 Ное 2005 Мнения: 33 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Ное 29, 2005 17:00 Заглавие: |
|
|
Благодаря на всички за напътствията. Благоданерие на вас телевизора вече няколко дни работи.
За някой със същия проблем ще опиша кои кондензазтори съм сменил
C453 1uF танталов на 6 крак на схемата
C454 470 uF в захранването на 8ми крак
C455 100uF на 9 крак (само този беше изсъхнал според C-измерителя)
C457 2200uF - последователно на отклонителната бобина
За всеки случай даже и диода от 8ми към 13 крак смених.
Даже добавих 10pF от изхода към 10 крак. Така пише в документацията на схемата, а в телевизора не е опроводено изобщо 10 краче |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|