| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Ное 27, 2005 12:35 Заглавие: tv CONDOR T-3600M геометрия |
|
|
Здравейте!Този анахронизъм ,изкривява верт. линий в краищата на екрана(бъчва).Някакви идеи?
Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Нед Ное 27, 2005 14:32 Заглавие: |
|
|
| дай малко повече информация-шаси ,интеграли...... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Ное 27, 2005 15:52 Заглавие: |
|
|
| zapad написа: | | дай малко повече информация-шаси ,интеграли...... |
Както казах в началото,ТВ-ра е много стар.
ИС:ТА7698АР и ТА7680АР.Настройката на каналите е механична.
Единствения номер ,който видях на шасито е :4859800990-05 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Нед Ное 27, 2005 16:59 Заглавие: |
|
|
| е па кой е EW-чипа,ако е с чип, с транзистори ли е как?Натам се насочи.Колко инча е,регулировка има ли за EWкорекциите,кат врътнеш кво става,регулира ли се и т.н. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Ное 29, 2005 18:41 Заглавие: |
|
|
| 14 инчов.ИС TLP651,не я намирам в справочника.Възможно ли е да има отношение към проблема.А иначе няма никакви регулировки -EW |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Вто Ное 29, 2005 18:51 Заглавие: |
|
|
| 14" телевизори нямат EW така че и тоя чип едва ли ще има нещо общо с проблема ти-още повече че и нямаш регулатори,което гаррантира на 1000% че няма схема за корекция.Ако не е много грозно заеби го така,колега,много малки китайчета имат тук таме малки кривини хем са нови по магазинте а какво да говорим за тая антика |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
makom Опитен потребител

Регистриран на: 10 Мар 2004 Мнения: 589 Местожителство: RUSE
|
Пуснато на: Вто Ное 29, 2005 18:52 Заглавие: |
|
|
Виж схемата на Crown които на времето се продаваха тук.
Има едно трафче - едната намотка е последователно свързана на бобината за ХО,
а другата къв ВО.Мисля че съм имал подобен проблем с това трафче.
Можеш да пробваш да окъсиш намотката към БХО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Ное 29, 2005 19:37 Заглавие: |
|
|
| makom написа: | Виж схемата на Crown които на времето се продаваха тук.
Има едно трафче - едната намотка е последователно свързана на бобината за ХО,
а другата къв ВО.Мисля че съм имал подобен проблем с това трафче.
Можеш да пробваш да окъсиш намотката към БХО. |
Поставих 20 омов рез., и резултата е перфектен.При окъсяване се получава" възглавница".Благодаря на всички! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|