| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
peterhr Нов потребител

Регистриран на: 09 Авг 2004 Мнения: 36 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 28, 2005 7:05 Заглавие: помощ - помпа на пералня |
|
|
Здравейте,
имам пералня Самсунг SWF6003E. Не иска да източва водата от казана.
Всичко останало работи както трябва.
Как мога да проверя дали помпата работи?
Ако я сваля и сложа в един леген???
Подавам й директно 220V, но не тръгва. Загрява малко, но не много (~40-50 градуса е корпуса й)
Чува се, че бръмчи тихо.
Когато е в нормален режим на работа на пералнята не мога да чуя дали бръмчи (т.е. дали програматора я включва), но пак е топла, та си мисля че програматора ми работи.
Мерси предварително.
ПП: Филтъра на пералнята е чист. Разглобих и проверих и маркуча, който влиза в помпата - всичко е чисто. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Пон Ное 28, 2005 8:05 Заглавие: |
|
|
най-вероятно е клеясала оста на роторчето, но ако не си се занимавал
изобщо не се захващай.
а легени...- такива неща не ти трябват |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nebelservice Опитен потребител

Регистриран на: 11 Авг 2004 Мнения: 131 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nebelservice Опитен потребител

Регистриран на: 11 Авг 2004 Мнения: 131 Местожителство: София
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
peterhr Нов потребител

Регистриран на: 09 Авг 2004 Мнения: 36 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 28, 2005 10:08 Заглавие: |
|
|
Ама аз не искам да оправям помпата.?!?!?
Идеята ми беше да пробвам дали тя не работи, преди да купя друга. За да не се окаже че е нещо друго.
Иначе помпата е това.
Незнам какъв модел е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пон Ное 28, 2005 10:13 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | Ако е с магнитен ротор и я оправиш се свържи с мене да те взема на работа.
|
Май няма да те вземат на работа....
Що не си купиш нова помпа и да забравиш за пералнята.. _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobikan Опитен потребител

Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 342 Местожителство: Костенец
|
Пуснато на: Пон Ное 28, 2005 10:22 Заглавие: |
|
|
| Поне трябва да я свалиш и да провериш поне дали не е попаднало нещо в нея./може пък това да е златен накит или пък нещо друго/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Пон Ное 28, 2005 12:49 Заглавие: |
|
|
| помпата е виврационна,сваляш я и отиваш в магазина за нова,като гледаш захващането и пласнасовия охлюв отпред да са еднакви.Ако само охлювите се различават един от друг,тогава ползваш твоя охлюв и си готов.Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
kableman Опитен потребител

Регистриран на: 27 Авг 2005 Мнения: 194 Местожителство: Varna
|
Пуснато на: Пон Ное 28, 2005 13:38 Заглавие: помпата |
|
|
| не се мъчи отиди и си вземи нова. правил сам отдавна мойта бях и вкарал глизерин с спринцовка и още работи. . опитай ако искаш След като е разглобиш с неголямо усилие перката се вади. зад нея има семеринга която явно е пропуснала вода към ротора. мойта помпа е правих много отдавна когато ми искаха за нова 35$ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
peterhr Нов потребител

Регистриран на: 09 Авг 2004 Мнения: 36 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 28, 2005 16:17 Заглавие: |
|
|
НЯМА ДА ОПРАВЯМ ПОМПАТА !
Ако тя е повредена ще купя нова. Довечера ще закача една лампа на клемите на помпата и ако лампата светне, значи утре купувам нова, сменям и няма да се занимавам повече.
По-лошото е ако не е помпата а е нещо друго.
Нали помпата няма някакво специално управление (импулсно или нещо друго)? Просто се захранва с 220В - така ли е? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|