 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Private Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2004 Мнения: 322
|
Пуснато на: Вто Дек 06, 2005 7:31 Заглавие: |
|
|
Във интерфейсните входове на монитор и принтер съм срещал
диодна защита, състояща се от два диода за всяка сигнална линия.
Единия диод е с минуса към сигнала и плюса към маса,
другия е с плюса към сигнала и минуса към +5 волта.
Така обратното напрежение заминава към маса,
по-високото от 5.7 волта - към захранването.
Не знам дали това би било ефективно и за аудио сигнали,
може би тук ще се наложи добавянето на повече от един диод
към маса заради по-високата амплитуда на отрицателната полувълна. _________________ -= All our life, we are beta testers =- |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
кк Гост
|
Пуснато на: Вто Дек 06, 2005 11:48 Заглавие: |
|
|
| Private написа: | Във интерфейсните входове на монитор и принтер съм срещал
диодна защита, състояща се от два диода за всяка сигнална линия.
Единия диод е с минуса към сигнала и плюса към маса,
другия е с плюса към сигнала и минуса към +5 волта.
Така обратното напрежение заминава към маса,
по-високото от 5.7 волта - към захранването.
Не знам дали това би било ефективно и за аудио сигнали,
може би тук ще се наложи добавянето на повече от един диод
към маса заради по-високата амплитуда на отрицателната полувълна. |
Това вече го има в чипа на звуковата карта. Ако сложи яки диоди ще си гръмне компютъра. Най-сигурно е да събере едно стъпало с отделно захранване и да закача каквото и да било само след сръпалото, или да си купи един кашон евтини саундкарти на едро само за експерименти. Нищо не може да спаси крайното стъпало от 30 волта на входа без да пострада качеството. Ако това не е проблем - малък кондензатор последователно докато се правят експериментите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
toltec Опитен потребител

Регистриран на: 26 Апр 2004 Мнения: 734 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Вто Дек 06, 2005 14:29 Заглавие: |
|
|
| Истината е разделителни трансформатори на картата и галваничен изолатор на кабеларката . Това което пиша е общо , но така или иначе не е ясно в конкретния случай кое ,къде и как е свързано |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|