 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tonkostz Нов потребител

Регистриран на: 14 Апр 2005 Мнения: 29
|
Пуснато на: Сря Дек 14, 2005 13:45 Заглавие: Търся схема на стабилизатор на отрицателно напрежение... |
|
|
Търся схема на стабилизатор на отрицателно напрежение с интегралната схема 723.В даташийта има примерен вариант,но мен ме интересува да има токово ограничение с шунтов резистор и с два външни транзистора,свързани като съставен транзистор.
Питам за тези работи защото схемата за положително напрежение е доста по-различна. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Сря Дек 14, 2005 16:27 Заглавие: |
|
|
свържи"+" на маса и минуса ще ти е активен.  _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ichko Опитен потребител

Регистриран на: 13 Мар 2004 Мнения: 308
|
Пуснато на: Сря Дек 14, 2005 22:17 Заглавие: |
|
|
| И защо трябва да е непременно със 723? Интегрален стабилизатор от серия 79ХХ може да свърши работа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|