| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Чет Дек 15, 2005 18:39 Заглавие: Проблем с телевизор SONY шаси АЕ-1С |
|
|
| Здравейте!Телевизора работи,но изображението е нещо средно между нормално и негатив.Има едни петна и бликове с пепеляв оттенък.Дефекта се е получил след няколкократно спиране на тока по думите на клиента.Изглежда като предизвикан ефект соларизация или нещо подобно.Нямам идея от къде да започна и реших да заменя паметта,но тя е SDA2546 и след като не намерих такава , въпросът ми е с какво да я заменя и ако някой се е сблъсквал с проблема и има нещо в предвид моля да сподели. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Чет Дек 15, 2005 21:14 Заглавие: |
|
|
| Де да имах тоз късмет,но не е кинескоп.Има нещо не както трябва във видеообработката.То там така е набутано всичко и достъп няма,а нямам и друг такъв модул да му ръгна за проба та не зная какво ще го правя и как да локализирам проблема.От това което виждам на е-на ми е много трудно да се насоча а и трудно мога да го опиша с думи,но повтарям че не е кинескоп,защото нямам проблем да различа паднала маска и ефекта от това. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пет Дек 16, 2005 8:56 Заглавие: |
|
|
Здравейте,колега Филипов.Кинескопа е перфектен за възраста си и като чистота на цвета и като баланс и като емисия.И при извадена антена също свети чудесно.Проблема е другаде и понеже дефекта е специфичен,поне при мен се е случвало нещо подобно и излезе от TDA8362 на друг телевизор преди доста време,но тук нещата са организирани по друг начин и не може да се прави аналогия.На този модел мисля че често се скапва паметта и обяснението на клиента за появата на дефекта ме наведе на мисълта при тия удари да не се е шашнала,пък и най лесно ще е да започна от там,проблема е че не се сещам за нищо друго и няма такава памет ,но утре ще пътувам и се надявам да намеря.Засега приемам идеи ,като го оставям да улежи и в понеделник с нови сили ще продължа,ако разбира се негово величество клиента не си го вземе,тъй като в неговите очи това е дребна работа-той си работи,само дето картината му е малко по иначе  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пет Дек 16, 2005 9:25 Заглавие: |
|
|
| Както и предполагах проблема е във видеотракта.Не бях пробвал но сега току що направих това. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pavlin v Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2005 Мнения: 856 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пет Дек 16, 2005 10:36 Заглавие: |
|
|
Имам подобен проблем при мен кинескопа не светва,а изключва захранването след 4 мигания на диода проверил съм всичко без видеото и нямам идея как да го провера като нямам друг такъв.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пет Дек 16, 2005 11:21 Заглавие: |
|
|
| Не разбрах с какво е подобен вашия проблем,след като к-па не свети.При мен всичко работи,но с посочените забележки.Вашето шаси същото ли е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pavlin v Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2005 Мнения: 856 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Пет Дек 16, 2005 11:52 Заглавие: |
|
|
Да същото е.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|