 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Nikolai_1 Опитен потребител

Регистриран на: 02 Дек 2005 Мнения: 461 Местожителство: Разград
|
Пуснато на: Нед Дек 18, 2005 23:50 Заглавие: |
|
|
| Ichko написа: | | Не можах да разбера защо с аналогови ключове трябва да се управляват релета. Има си много по-сериозни приложения |
Ами виж сега аз си правя в момента усилвател за моето DVD,но искам всичко по нвго да бъде цифрово(дигитално)
А ти какво искаш да кажеш с това "по-сериозни приложения"? _________________ Таз година булка , догодина...- две ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ichko Опитен потребител

Регистриран на: 13 Мар 2004 Мнения: 308
|
Пуснато на: Пон Дек 19, 2005 14:04 Заглавие: |
|
|
Схемата е подходяща точно за този случай. С една такава можеш да комутираш два стереоизточника на сигнал към входа на усилвателя и то директно, без никакви релета. Не знам данните на тази, с която разполагаш, но HEF4066B има само 0.04% нелинейни изкривявания. Разбира се ще ти трябва и логика за управление, но тя е сравнително проста за реализиране. Колкото до другите приложения, ако те интересуват мога да сканирам и да ти изпратя една статия от сп. "Радио", обаче е на руски. _________________ Интелектът на Земята е константа, а населението непрекъснато расте! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|