| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 20:00 Заглавие: Контролер за ДУ на София81 |
|
|
Схемата е реализирана със SAA1293A.
Проблемът се състои в следното: С ДУ могат да се изреждат каналите само в едната посока, също така и настройкта на честотата става само в едната посока. Предполагам, че проблема е в паметта, но откъде да намеря дъмп? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 20:02 Заглавие: |
|
|
Влез в сервиз и оправи опциите.
Ако не знаеш как питай. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 20:16 Заглавие: |
|
|
Не знам?
Как? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 20:25 Заглавие: |
|
|
За влизане в сервиз трябва да имаш сервизен пулт или поне "оригиналния" да е с трансмитер 1250 (или 1260).
Останалите подробности за опциите са ти с пощата.
Между другото, да не би клиента да си е сменил пулта със P103 (да речем), ако е така то е нормално да се държи по този начин. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 21:02 Заглавие: |
|
|
Добре.
Как да влезна с обикновенно ДУ(1260)?
Ами сменял го, но не знам с какво точно. Той каза, че е забелязал повредата преди година. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 21:12 Заглавие: |
|
|
15 и 23 крак на късо.
Най-напред ще се появи на дисплея CH, а след това OP.
Преминаването от опция към опция със звук +/-.
За запомняне Memo.
Всеки сегмент съответства на цифрите от 1 до 8.
Процесора работи с два варианта на опциите и съответно "два пулта", при които едни и същи команди се интерпретират по различен начин.
При което вариантите са два:
-Вижда се какъв е пулта в момента и се препрограмират опциите под този вариант.
-Виждат се какви са опциите и се сменя пулта (ако е необходимо). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 21:33 Заглавие: |
|
|
Да видим дали съм разбрал.
След като окъся 2те крачета влизам в сервизен режим.
Чрез копчетата за избор на канала избирам опшън бита(от 1до 4) а с копчетата за каналите задавам флаговете( 0 до 8 ) и с МЕМОсъхранявам.
Ако до тук всичко е така, то не знам как да наглася действието на проблемните команди? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 21:44 Заглавие: |
|
|
Това е така: | Цитат: | | След като окъся 2те крачета влизам в сервизен режим. |
Това | Цитат: | | Чрез копчетата за избор на канала избирам опшън бита(от 1до 4) | не съвсем - избират се с бутоните за регулиране на звука
Последното е горе -долу така.
След като избереш дадена опция, с помоща на бутоните от 1 до 8 (цифрите) можеш алтернативно да променяш флаговете на всеки бит в текущия байт.
Запомня се с Мемо.
Нагласяването става като се въведат коректните опции от вариант А или Б от това което ти е в пощата.
Не мога да ти кажа кой точно, защото писа, че и пулта е сменян (но вариантите са само два). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
harleybg Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2004 Мнения: 381 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 21:53 Заглавие: |
|
|
Мерси много
Последната промяна е направена от harleybg на Пет Дек 23, 2005 22:17; мнението е било променяно общо 4 пъти |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|