 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 20:22 Заглавие: |
|
|
един стандартен 100 вата/4 ома български говорител (ВКН12211)е с проводник около 0,4 мм диаметър на проводника. Това прави около четвърт квадратен милиметър сечение.....
да сметнем тока : 100/4=25 , което ще рече 5 ампера, или 20 ампера на квадратен милиметър.
Ами издържа си ги  _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nightmare Активен потребител


Регистриран на: 19 Дек 2005 Мнения: 64 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 20:42 Заглавие: |
|
|
Моят е 130W JVC 6ohm, диаметъра на проводника е 0,28 , което ще рече 0,06кв.мм.(една 16-та от квадратния милиметър) 130/6=21,66, което ще рече 4,65А *16 = 74,4А на квадратен милиметър - доста по различно от 20А, което получчаваш ти - уау |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пет Дек 23, 2005 21:24 Заглавие: |
|
|
Да, така е. Говоря за размера по спомен- отдавна не съм се занимавал с този бизнес. Сега като се замисля, дали не беше 0,3 мм диаметъра? Не помня- признавам си. _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
инж.Васил Сапунджиев Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 292
|
Пуснато на: Съб Дек 24, 2005 6:33 Заглавие: |
|
|
И аз говоря по спомени! С конструкциите на съвременните мощни високоговорители не съм запознат, но е логично, щом е намален обема, да се работи с високи плътности на тока. Това ще рече, че са взети специални мерки за охлаждане или пък за работа при повишена температура. Едно време в списанието Млад конструктор беше публикувана конструкция на мини електрожен, при който размерите бяха намалени именно по този начин, но изискваше принудително въздушно охлаждане. _________________ Ако човек се напъва упорито, все нещо ще излезе на бял свят! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Нед Дек 25, 2005 18:37 Заглавие: |
|
|
Ами тя голямата мощност е на ниски честоти, т.е. когато цялата намотка се движи покрай въздуха и се охлажда, я пробвайте с постоянен ток 20 V / 5 А да видим колко време ще издържи говорителя  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Чет Дек 29, 2005 22:15 Заглавие: |
|
|
говорим за нормален работен режим на говорителя, където постоянната съставка е авариен режим НАЛИ?
Все пак се получава доста по- висока плътност на тока от, да кажем, 10 ампера на кв. милиметър  _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|