 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Съб Дек 24, 2005 2:46 Заглавие: TV Watson FA-7040, шаси 11АК19-Е3 |
|
|
Уважаеми колеги,
Позволявам си да пусна отново тази тема,защото тя за мен е много важна.
Става дума за моя личен ТВ.Ще опиша накратко отново:
- "изгорял" краен транз. БУ-2508Д - лоша спойка на бостерния "С".
- След смяна на транз.,ширината на растера е 5 -6 сантиметра.
- При загасен ТВ съм проверил всички диоди,транзистори и резистори
от драйвера до ОС.(От страх да не стане по голема беля не държа
ТВ включен за повече от 10 - ина секунди, поради което не съм
направил по сериозни измервания - напр. на драйверния импулс
и др.)
- ОС не мерише , а измерена с ом-метъра дава нормали показания
(въпреки това към нея имам съмнения).Сърце ми не дава да я
отлепвам за проверка, а и нямам кинескоп с ОС с такива параметри
за проверка.
Моля за методична помощ, но също така моля който желае да ми го
ремонтира - разбира се срещу заплащане - да даде някъкви координати.
Предварително благодаря.
Григор Савов
София, тел. 822 14 96 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Съб Дек 24, 2005 8:03 Заглавие: |
|
|
Сменяй този кондензатор дето му викаш "бостерен",ама добре му гледай стойността и напрежението.Значи проверяваш диодите D611,D612, съпротивление R629-2,7ом, транзистор Q603,който е полеви и кондензаторите С626 и С613.И недей пипа отклонителната бобина. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Съб Дек 24, 2005 11:38 Заглавие: |
|
|
Имаш регистрация, колко теми ще наплодиш за едно и също? Събери си всичките писания на едно място, напиши го по правилата и тогава чакай отговори.
Няма нужда да си пишеш личните данни във всеки пост. Има профил за това. Темата се затваря. _________________ Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една.
Ако двамата имаме по една идея и ги разменим, ще имаме по две!
Oтопление и ВиК. Интелигентни отплителни системи. Проектиране продажба доставка монтаж |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|