| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
venc_i Опитен потребител

Регистриран на: 04 Дек 2004 Мнения: 213 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Нед Дек 25, 2005 10:45 Заглавие: FUNAI 2000A MK8 не работи |
|
|
| желая ви първо весело да изкарате празниците, а Фуная може и друг път,. а фуная сработва за около половин секунда и влиза в стендбай, това ни е проблема.Проверявах захранването на лампа,добре е, ТХО-то беше стопено смених го и сега е така |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Нед Дек 25, 2005 11:41 Заглавие: |
|
|
| Смени и три четири електролита в първичната.Мери когато е с лампа дали тръгва редовия генератор. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venc_i Опитен потребител

Регистриран на: 04 Дек 2004 Мнения: 213 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Нед Дек 25, 2005 11:47 Заглавие: |
|
|
забравих да кажа че с лампа импулсното задържа и не гасни
а в първичната има само един С и е сменен |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nankov Опитен потребител

Регистриран на: 12 Яну 2005 Мнения: 347 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Нед Дек 25, 2005 14:41 Заглавие: |
|
|
Ами тогава провери всичко след ТХО-то, диоди, кондензатори и ако наистина там всичко е на ред проблема ще да е май отново ТХО.
Успех ! _________________ Има 101 причини да се гордея че съм Българин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Нед Дек 25, 2005 15:23 Заглавие: |
|
|
| При пробата,сваля ли платката на кинескопа? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Нед Дек 25, 2005 16:17 Заглавие: Re: FUNAI 2000A MK8 не работи |
|
|
| venc_i написа: | | желая ви първо весело да изкарате празниците, а Фуная може и друг път,. а фуная сработва за около половин секунда и влиза в стендбай, това ни е проблема.Проверявах захранването на лампа,добре е, ТХО-то беше стопено смених го и сега е така | Провери съпротивленията във веригата на ABL-а. Ако не се лъжа имаше едно SMD съпротивление 15 К, то прави проблем - увеличава стойността си. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Нед Дек 25, 2005 22:01 Заглавие: |
|
|
| без платката на кинескопа пак е същото |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 0:33 Заглавие: |
|
|
Виж фусчетата(предпазители),сигурно и те са се стопили с ТНО _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tvpetrov Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2004 Мнения: 590 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 9:30 Заглавие: |
|
|
| На всички ,честита коледа!А що се отнася да фуная ,ако е с телетекст и има повреда там,то държи се по същия начин.Тогава се маха платката и се прехвърля видеосигнала с мостче,тъй като ИС за текста или я няма или е много скъпа.Може би твоя случай не е такъв ,но ако е с текст ,обърни внимание. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
angelе Гост
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 10:13 Заглавие: |
|
|
Измерете напрежението +5в на процесора-трябва да е 4,8в при стендбай и +5в в работен режим
Ако при включването не е +5в процесора изключва захранването..Същото се получава и при неработещо ветикално отклонение,при +5в на крака PowerSafety(16кр) на процесора.
За изяснявяне на проблема окъсете 20 и 21 крак на процесора
Но внимавайте-преди това щателно проверете захранването ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|