 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bongo Опитен потребител

Регистриран на: 17 Окт 2003 Мнения: 347 Местожителство: Нова Загора
|
Пуснато на: Нед Дек 25, 2005 18:57 Заглавие: ULN2003 |
|
|
Чипа работи идеално със стъпков двигател - не се нуждае от външни защитни диоди - това е тествано повече от 1000 пъти - във фирмата където работа го използваме за управление на български стъпков 12 волтов двигател, стига тока да не над 600ма... _________________ Георги Влаев, LZ3GH |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Добри Опитен потребител


Регистриран на: 15 Юни 2004 Мнения: 353 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 26, 2005 22:15 Заглавие: |
|
|
За да си сигурен че в схемата и по платката няма нещо сбъркано вържи вместо двигателя по един подходящ резистор на фаза и тогава виж на изхода какво има. Предполагам ще са същите перфектни импулси като на входа. Когато мериш върху индуктивен товар винаги ще има отскоци във формата на сигнала породени от индуктивния товар в момента на изключване на съответната фаза. Това е нормално и да не те притеснява. _________________ Дайте ми акъл и информация, пари не ви искам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|