Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TV TUNER за PC , проблем с SOUND SYSTEM D/K
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Avtomontior
Гост





МнениеПуснато на: Вто Дек 27, 2005 21:48    Заглавие: TV TUNER за PC , проблем с SOUND SYSTEM D/K Отговорете с цитат

Здравейте,
наскоро взех един TV TUNER за PC ,и като цяло съм доволен от него, но явно няма поддръжка на SOUND SYSTEM D/K и логично ефирните телевизии BTV, KANAL 1 ,NOVA и т.н. са с проблемен звук.Чудя се как да коригирам отклонението от 1 MHZ. Отворих капачето на тунера, и в него намерих филтрите които пропускат честотите.Лошото е че има 3 филтърчета,2 които са 5.5 mhz-ови, и се различават по надписа накрая, единия е 5.5H , а другия 5.5B.И един който е 6mhz-ов.Въпроса ми е мога ли да коригирам проблема подменяйки някой от тези фитри с 6.5mhz-ов ,или трябва да добавя цяла платчица звук.Това с добавянето не съм го правил,и ще е трудна интервенция,понеже е тесничко под капачето и трудно се запоява.Ако мога да мина само с подмяна на филтърчета ще е много добре.Виждал съм да ги подменят на тунер PINNCALE , но беше отдавна и не помня дали беше точно така реализиран.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
omegata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004
Мнения: 544
Местожителство: gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Дек 27, 2005 22:15    Заглавие: Отговорете с цитат

като смениш филтрите задавал ли си си въпроса какво ще стане с 5.5Mhz звук и дали няма да прецакаш цялата платка като вземеш да ръчкаш из нея обкновенно след такива интервенции идват в сервиза и аз ги бракувам а ако е купувана от тука повечето имат звук
_________________
проблема винаги се крие там където най малко очакваш
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sharo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Сря Дек 28, 2005 0:50    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз си мислех скоро да пусна подобна тема. Тунера е F11256 Mk2/PH на Филипс с TDA9800T. D/K е и няма място за цяла платка звук Crying or Very sad .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ангел
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Авг 2004
Мнения: 681
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Дек 28, 2005 3:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен всичко е въпрос на драйвери,или някоя тънкост при настройката.Имам Jetway Magic TV-PVR,и чак след доста ръчкане успях да изкарам всички системи.Пробвай да преинсталираш драйверите,някъде пита за country,или нещо подобно.
Успех!
_________________
"Сега всеки ден,всеки час навсякъде има матриял..."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 28, 2005 7:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора не пипайте в тунерите си ,ами вижте програмно как да се оправите,мисля че се избираше страна от менютата ,не знам май с Полша работеше ,ще питам сина ми ,той има същите проблеми с ТВ тунера и чак като избра подходящата страна се оправиха нещата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Avtomontior
Гост





МнениеПуснато на: Сря Дек 28, 2005 8:12    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Не може програмно, ако можеше да съм го направил.Просто по спецификация тунера не поддържа D/K.Затова се чудя какво да правя, да не говорим че е супер куче марка, и няма кой софтуер да го познае читаво и да ми позволи каквито и да било подробни интервенции.Утре го давам на един приятел да го пробва при него.Той е на друг кабелен оператор, те май са си коригирали честотите, ако всичко е 6 опитите с D/K отпадат , и отивам да си сменям доставчика Smile Но дотогава приемам всякакви идеи .
Пробвал съм всички прогеами, като почнеш TVR, FLY2000TV,CHRIS TV, DSCALER , абе всичко за което се сетите, просто проблема си е хардуерен.
Върнете се в началото
vladim
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Авг 2005
Мнения: 997

МнениеПуснато на: Сря Дек 28, 2005 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Слагай платка звук . Преди време ми донесоха една от Англия смених кварца с 5.5mhz a za 6.5 сложих платка звук и още си работи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Сря Дек 28, 2005 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

няма никви проблеми-къдет не става софтуерно слагаш приставка звук и си готов.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sharo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Сря Дек 28, 2005 14:29    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мене е фабрично на 5.5МХз, ама приставката няма къде да я навра, а не върви да я забода да виси отстрани. Тунера е световно неизвестен и е с VPX3214 - никакъв съпорт няма. Освен това е и със видеокарта на него (т.е. тунера е на видеокартата, ама айде Wink ) Съвсем пръчкава история. Някъде да продават по-фини приставки?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002
Мнения: 425
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Дек 28, 2005 14:40    Заглавие: Re: :) Отговорете с цитат

Avtomontior написа:
Не може програмно, ако можеше да съм го направил.Просто по спецификация тунера не поддържа D/K.Затова се чудя какво да правя, да не говорим че е супер куче марка, и няма кой софтуер да го познае читаво и да ми позволи каквито и да било подробни интервенции.Утре го давам на един приятел да го пробва при него.Той е на друг кабелен оператор, те май са си коригирали честотите, ако всичко е 6 опитите с D/K отпадат , и отивам да си сменям доставчика Smile Но дотогава приемам всякакви идеи .
Пробвал съм всички прогеами, като почнеш TVR, FLY2000TV,CHRIS TV, DSCALER , абе всичко за което се сетите, просто проблема си е хардуерен.



сложи паралелно на тия 5,5 по един 6,5 мхц кварц и тряя да стане Cool
_________________
http://mikrotik-bg.net/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals