| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vili Опитен потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2005 Мнения: 258 Местожителство: Търговище
|
Пуснато на: Сря Дек 28, 2005 21:48 Заглавие: Nokia 7171 sat hifi digi-сервиз меню |
|
|
Шасито мисля е digi BE2.Тв-то е с цифрови схеми VCU,TPU и т.н. има отделно блок PIP,SATELIT-на друго шаси стоящо под основното,тунер и МЧУ в един корпус,ИЗ е с ТЕА2164......Проблема е че е много усилено АРУ и криви картината-трябва да се влезе в сервизното и да се коригира,но не знам как.
В блока на тунер-МЧУ има два тримера но не действат на АРУ-то.
Помагайте? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Дек 28, 2005 22:39 Заглавие: |
|
|
| Нажми:Динамик патом жолтую патом TV или M |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vili Опитен потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2005 Мнения: 258 Местожителство: Търговище
|
Пуснато на: Сря Дек 28, 2005 22:53 Заглавие: |
|
|
| мерси колега,утре ще пробвам. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vili Опитен потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2005 Мнения: 258 Местожителство: Търговище
|
Пуснато на: Чет Дек 29, 2005 0:41 Заглавие: |
|
|
| сменил съм всички С-та в МЧУ,ГХО,ВО,ИЗ,почти навсякъде съм го пробвал,ама не ще.Остава само сервизното,а може да излезе и някой от чиповете,не знам-поне засега. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Чет Дек 29, 2005 9:20 Заглавие: |
|
|
Телевизора няма АРУ в сервизен режим!!!!Единия от тия 2 тримера дето викаш ти е АРУ.Попремери все пак с уреда кво става по тва АРУ.Ако си сигурен че си си сменил електролитите в МЧУ щот на 99% е от тва-то остава при разни къдреници и кривеници на изображението проблема да е
да е до DPU2553,TEA2164 или електролитите покрай нея-ама ти викаш че и тях си бил сменил.Ако наистина е така както казавш-остава DPU.
P.S. в търсачката на файлообменника ако беше поразровил щеше да откриеш че има и схема и сервизен режим и всичко и то излиза точно по модел за 7171.Успех! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vili Опитен потребител

Регистриран на: 13 Сеп 2005 Мнения: 258 Местожителство: Търговище
|
Пуснато на: Чет Дек 29, 2005 23:12 Заглавие: |
|
|
Благодаря много за напътствията.По видео вход проблема си остава-1см ивица кривяща изображението в горната част на екрана.DPU 2553 ще го сменя,но ефекта прилича повече на пулсация във ВО,макар че всичко е здраво около него,освен захранването му-(+ - 13в)+13 е с 1волт по ниско т.е. е 12в(11.8 по-точно)Интересното е че идват от ТХО-то и още от там е по ниско дори и без товар.Всичко по веригата е проверено и е добре. Измъчена работа.Утре пак ще го поогледам.
Желая успехи !
Сега след като разгледах схемата това за ВО-то отпада. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|