| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
TV_MANIAK Активен потребител


Регистриран на: 03 Авг 2005 Мнения: 82 Местожителство: Мизия
|
Пуснато на: Съб Дек 31, 2005 16:29 Заглавие: Telefunken ICC7 захранване проблем |
|
|
Здравейте!
Захранването е изгоряло и не знам стойността на токоограичителния резистор RP40-45.По схема само е означено без стойност.
Помогнете!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobikan Опитен потребител

Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 342 Местожителство: Костенец
|
Пуснато на: Съб Дек 31, 2005 16:36 Заглавие: |
|
|
| Ограничаващия резистор се подбира според ключовия транзистор.Управляващата схема трябва до ограничи отпушващия ток на транзистора , преди той да е изгорял. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
Пуснато на: Пон Яну 02, 2006 9:18 Заглавие: |
|
|
Там работата е дебела.Обикновено са жични(прави съпротивителни проводници) по 0,1ома,но къде ще ги намериш не знам. _________________ http://www.velox-systems.eu/
В скайпа: filikon |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TV_MANIAK Активен потребител


Регистриран на: 03 Авг 2005 Мнения: 82 Местожителство: Мизия
|
Пуснато на: Пон Яну 02, 2006 10:48 Заглавие: |
|
|
Благодаря за информацията.
Сложих 2 резистора по 0.15 ома в паралел и съм оставил ТВ-то да работи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пон Яну 02, 2006 11:37 Заглавие: |
|
|
| По схема са две последователно по 0.07ом. Така че сложи само едно 0.15ом. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TV_MANIAK Активен потребител


Регистриран на: 03 Авг 2005 Мнения: 82 Местожителство: Мизия
|
Пуснато на: Пон Яну 02, 2006 11:56 Заглавие: |
|
|
| mitachi написа: | | По схема са две последователно по 0.07ом. Така че сложи само едно 0.15ом. |
Само с 1 резистор от 0.15ом работи около 1 минута и спира. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пон Яну 02, 2006 12:02 Заглавие: |
|
|
| TV_MANIAK написа: | | mitachi написа: | | По схема са две последователно по 0.07ом. Така че сложи само едно 0.15ом. |
Само с 1 резистор от 0.15ом работи около 1 минута и спира. |
Интересно??? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
TV_MANIAK Активен потребител


Регистриран на: 03 Авг 2005 Мнения: 82 Местожителство: Мизия
|
Пуснато на: Сря Яну 04, 2006 15:35 Заглавие: |
|
|
ТВ-то работи без прекъсване от сутрин до вечер без проблеми.
Благодря на всички за помощта!!!!  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|