 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
amv Гост
|
Пуснато на: Вто Яну 03, 2006 21:52 Заглавие: аналог на DX0027CE |
|
|
Здравейте на всички!
Въпроса ми е има ли диода DX0027CE някакъв аналог?
Той е от SHARP 21B1-SC
Шаси PWBF7500PE
Мисля да сложа ВА 159
Благодаря |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Яну 03, 2006 22:37 Заглавие: |
|
|
Пришел из другой мастерской. Без STR- ки и конденсатора C707 (150,0*400V). БП основательно перепаян. Очевидно, проверяли все детали.
После установки недостающих деталей, БП, как и следовало ожидать, не запустился. При измерении напряжения на втором выводе IC701 (STR-D5441) 0,3-0,4 V, что недостаточно для запуска. По схеме от этого вывода на общий провод установлен диод D705 (DX0027CE). Но запаян 1N4007. Поднимаю один вывод, БП запустился. Данных по диоду нет, но, по логике это должен быть стабистор на 1,5- 2,0V. Ставлю два последовательно включенных диода , FR207 и все заработало. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
krassy_m Опитен потребител

Регистриран на: 18 Май 2004 Мнения: 401 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Вто Яну 03, 2006 22:50 Заглавие: |
|
|
| Да това дето го пише руснака съм го правил и става. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
amv Гост
|
Пуснато на: Вто Яну 03, 2006 23:00 Заглавие: |
|
|
| Благодаря колега,тъкмо и аз го открих! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|