 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Яну 05, 2006 11:01 Заглавие: |
|
|
| Изключено е да тръгне през 100 вата лампа,така като го гледам е поне 2 киловата импулсно,само загубите му са над 100 вата....Аз имх пред вид да смениш всички електролитни кондензаторчета,защото като поработят 1000-2000 часа на топличко изсъхват..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Sharo Опитен потребител

Регистриран на: 21 Ное 2005 Мнения: 174
|
Пуснато на: Пет Яну 06, 2006 1:17 Заглавие: |
|
|
Eee не са му 100 вата загубите. Не и натоварено с 400Вт реотан. Хванах му спатийте на номера с лампата - и при 6А бушон пак цъка релето, но защото няма натоварване и неще да се запали. А защо няма натоварване е проблема - захранване на uc2825 има, и всички входни параметри са му ок (на uc-то). Обаче на изхода - никой. За сметка на това в/у гейтовете на два от транзисторите има 100В пикове (50Хц, 50%запълнване). Които си мисля че са просто бъг в измерването защото осцилоскопа е заземен към 0лата на PFC-то. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Sharo Опитен потребител

Регистриран на: 21 Ное 2005 Мнения: 174
|
Пуснато на: Вто Яну 17, 2006 2:00 Заглавие: |
|
|
Значи по неведуми пътища, смяна на няколко кондензатора и един ценер успях да подкарам машината. Докара 300V/3A в/у реотан от 1kW, явно по-голям трябва да взема. Регулирането е само по ток след като прехвърли 100V на изхода. Останаха 2 проблема - продължава да се чува пищене от pfc-a, май от дроселите. Как да го убия м*мка му. И другото е че изобщо не се нагряват транзисторите . Кривите в/у гейтовете са съмнително перфектни направо. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Вто Яну 17, 2006 16:11 Заглавие: |
|
|
| Хе хе хе ,толкова хубаво,че чак невероятно.При 12 киловата батерия и куик чардж режим,ще почне да нагрява когато му подръпнеш 5-6 киловата,мисля че даже това му е номиналия режим на работа и ще спре да цвили когато влезе в него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Sharo Опитен потребител

Регистриран на: 21 Ное 2005 Мнения: 174
|
Пуснато на: Вто Яну 17, 2006 22:40 Заглавие: |
|
|
При бързото зареждане тока е 20А, през транзисторите е около 10, пиково сигурно до 20 стига. Но го натоварих с всички печки които намерих в къщи и пак пищи, при 15А ток. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|