 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ИванВас Опитен потребител

Регистриран на: 03 Май 2005 Мнения: 268 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Пон Яну 09, 2006 1:59 Заглавие: |
|
|
Става въпрос за caraudio,и CD-то е гаранция затова не искам да барам в него! Искам да реша въпроса с външни филтри.Трябва да ограни4а говорителите,защото при голяма мощност запо4ват да кривят(говорителите,а не CD-то).Ако им орежа малко ниските ще издържат на по-голяма мощност. _________________ няма начин да няма начин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Яну 09, 2006 12:46 Заглавие: |
|
|
Мдааа ама в един от постовете правилно написаха, че трябва да има басов говорител. Разбира се може и друг товар. Ето ти сам каза като си включил съпротивление на мястото на басовия говорител всичко е било значително по-добре. Без товар ФИЛТЪРА НЯМА ДА РАБОТИ (поне правилно), ако има и активно съпротивление пак може да не работи както трябва защото не е като реактивнотото съпротивление на басов говорител, а и той пък си има и резонансна честота, а тези неща при изчисляване на филтрите се вземат в предвид. Кривенето пък се получава от липсата на активен товар. Усилвателя си иска активен товар на изхода за да работи. Някои стъпала не могат да работят добре без такъв. А ти като си свързал говорителя през кондензатор оставяш само реактивен товар на изхода. Затова ако няма да има басов говорител освен да пробваш със някакъв по-мощен резистор директно на изхода не виждам друг вариант
А да попитам как свири, тихо ли е много ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
brum Опитен потребител

Регистриран на: 04 Окт 2005 Мнения: 186
|
Пуснато на: Пон Яну 09, 2006 15:38 Заглавие: |
|
|
Ми и аз това му обяснявах.
Слагаи кондензатор, за предпочитане неелектролитен с голямичък капацитет, примерно 200uF, може и повече. Всъщност пробваи и с електролитен. В кола няма да ти е проблем само да е за 25В или повече и качествен да не го сменяш през седмица. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|